VNĪ pērn realizēja īpašumus par gandrīz 4,1 miljonu eiro

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) 2019.gadā sasniegusi labus pārdošanas rezultātus – atsavināti 109 valsts funkcijām nederīgi nekustamie īpašumi gan Rīgā, gan reģionos par kopējo summu 4,086 miljoni eiro, dodot iespēju to jaunai attīstībai, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Lai VNĪ kā valsts kapitālsabiedrība varētu pildīt tās galveno pamatfunkciju – nodrošināt valsts iestādes ar darbam nepieciešamajām telpām, viens no būtiskākajiem uzņēmuma darbības virzieniem ir nekustamo īpašumu portfeļa sakārtošana, nodalot kvalitatīvus objektus valstij nepieciešamo funkciju veikšanai no īpašumiem, kas ir nepiemēroti un rada zaudējumus, norāda eksperti.

«Esmu gandarīts, ka mērķtiecīga darba rezultātā 2019.gadā pārdots liels valstij nederīgo nekustamo īpašumu skaits –109 objekti, tas ir, par 26 objektiem vairāk nekā pirms gada, ienākumos gūstot par 0,7 miljoniem eiro vairāk nekā 2018.gadā, kas ļaus iegūtos līdzekļus novirzīt valstij nepieciešamo īpašumu sakārtošanā. Vienlaikus veiksmīgi attīstām arī komercīpašumu nomu. Salīdzinājumā ar 2018.gada nogali Rīgā esam samazinājuši brīvo nomas platību apjomu par 9%,» komentē Vārna.

Lielākie VNĪ pārdotie objekti ir divi nekustamie īpašumi Rīgā.

Viens ir Indriķa ielā 8B, Rīgā (679 000 eiro), un otrs Čiekurkalna 7. šķērslīnijā 7, 7A (643 000 eiro), kā arī Jūrmalā –Rojas ielā 8/10 un Poruka prospektā 12 (949 250 eiro).

Tāpat pērn pārdota bijusī Čekas māja Pils ielā 7, Cēsīs (195 600 eiro), šo īpašumu iegādājās privātpersona, kura plāno attīstīt uzņēmējdarbību viesnīcas un restorānu nozarē, stāsta VNĪ.

Šobrīd VNĪ piedāvājumā ir ap 200 aktuālu nekustamā īpašuma nomas vai pārdošanas piedāvājumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas