VNĪ šī gada pirmajā pusē apgrozījums bijis 18,85 miljoni eiro

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) apgrozījums 2020.gada sešos mēnešos ir 18,85 miljoni eiro, informē VNĪ.

Ņemot vērā COVID-19 ietekmē nomniekiem sniegto atbalstu pandēmijas ierobežojumu periodā atbrīvojot vai samazinot nomas maksu, tas ir par 1,8% jeb 0,34 miljoniem mazāks nekā 2019.gada pirmajā pusē. Kopumā VNĪ sniedzis atbalstu 166 komersantiem, piešķirot atlaides 583 945,14 eiro apmērā, palīdzot nomniekiem pārvarēt pandēmijas radītos ārkārtas apstākļus, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ņemot vērā piešķirtās atlaides, EBITDA rādītājs salīdzinot ar 2019.gada otro ceturksni ir samazinājies par 0,11 miljoniem eiro, sasniedzot 7,52 miljonus eiro un neto peļņa ir samazinājusies par 0,3 miljoniem, nodrošinot neto peļņu 1,91 miljonu eiro apmērā.

«Ņemot vērā iestāžu attālināto darbu un krīzes apstākļos sniegto atbalstu nomniekiem, ieņēmumu samazinājums no nomas un apsaimniekošanas ir loģisks un paredzams. Neskatoties uz ārkārtas situācijas radīto ietekmi, darām visu, lai gadu noslēgtu, finanšu un nefinanšu mērķus sasniedzot plānotajā apjomā. Veiksmīgi turpinās darbu virzība attīstības objektos un atsavināšanas plānu izpilde,» stāsta Griškevičs.

Viņš arī atzīmē, ka, pateicoties pārdomātam izsoļu procesam, pirmajā pusē pārdots 51 valstij piederošs īpašums par 1,6 miljoniem eiro, no tiem 34 vidi degradējošas būves, dodot iespēju to jaunai attīstībai. Pabeigti energoefektivitātes projekti Valsts prezidenta rezidencē Jūrmalā un Latvijas Nacionālā arhīva ēkā Daugavpilī. Tāpat tuvāko nedēļu laikā nodosim ekspluatācijā bijušo policijas ēku Aspazijas bulvārī 7, Rīgā, kura pielāgota desmit prokuratūras struktūrvienību vajadzībām.»

VNĪ ir viena no lielākajām kapitālsabiedrībām Latvijā, kas veic nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, apsaimniekošanu un attīstīšanu, kā arī nodrošina valsts institūcijas ar publisko funkciju veikšanai nepieciešamajām telpām. VNĪ ir lielākā pieredze valstī kultūrvēsturisko un stratēģiskas nozīmes nekustamo īpašumu pārvaldībā un attīstībā, sniedzot ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un pilsētvides veidošanā, reģionu attīstībā, kā arī valstij nepieciešamo stratēģiskas nozīmes infrastruktūras objektu izveidē un uzturēšanā.

VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām.

Lielākie būvniecības stadijā esošie attīstības projekti šobrīd ir Latvijas Okupācijas muzeja un jaunās piebūves Nākotnes nams būvniecība, Jaunā Rīgas teātra vēsturiskās ēkas atjaunošana Lāčplēša ielā 25, Rīgā, fasādes atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana Dailes teātra ēkai Brīvības ielā 75, Rīgā, kā arī infrastruktūras sakārtošana robežšķērsošanas vietās Terehova, Pāternieki un Silene.

Tāpat turpinās projektēšanas darbi trīs Rīgas degradēto teritoriju atdzīvināšanai – prototipēšanas darbnīcu kompleksa izveidei A.Briāna ielā 13, TAB FAB radošā kvartāla attīstīšanai Miera ielā 58a, Rīgā, kā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta dekorāciju centra izveidei Šķirotavas apkaimē, Meirānu ielā 2 un virkne citu attīstības projektu.

VNĪ nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību vairāk nekā 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1 200 ēkām 1 miljona kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 16 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta Ilgtspējas indeksa vērtējumā saņēmis augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi. VNĪ dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas