VNĪ: Teritoriju Andrejostas ielā pārdos ievērojot sabiedrības un valsts intereses

Andrejosta.

Atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) nav pamata atteikt līdzšinējā zemes nomnieka SIA IB Latvija pieprasījumam atsavināt zemesgabalu Andrejostas ielā 17 (iepriekš Andrejostas iela 4a), informē VNĪ juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers.

Atsavināšanas ierosinājums no nomnieka saņemts vēl 2017.gada janvārī. Atbilstoši likumam valstij piederošu zemesgabalu var pārdot tikai zemesgrāmatā ierakstītas būves īpašniekam, šajā gadījumā IB nekustamo īpašumu pakalpojumi un Rīgas Brīvostas pārvalde. Uzņēmums Rīgas Brīvosta pārvalde no atsavināšanas tiesībām atteicās, atzīmē VNĪ.

«Tāpat atbilstoši likumam veicām citu valsts iestāžu aptauju par to, vai šī teritorija varētu būt nepieciešama valsts pārvaldes funkciju veikšanai. Neviena iestāde aicinājumam neatsaucās, līdz ar to VNĪ nav arī pamata saglabāt šo teritoriju valsts nekustamo īpašumu portfelī,» piebilda Valkers.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik būtiskākais ir ievērot sabiedrības un valsts intereses, un pārdot minēto zemesgabalu par iespējami izdevīgāku cenu.

Pārdošanas cenu atbilstoši likumam nosaka saskaņā ar Latvijas Īpašumu vērtēšanas standartiem, turklāt likumā ir iestiprināts ierobežojums – pārdošanas cenai jābūt augstākai par kadastrālo vērtību. Zemes kadastrālā vērtība ir 1 112 935 eiro.

«Lai iegūtu objektīvu vērtējumu un noteiktu īpašuma pārdošanas cenu, VNĪ uzaicināja četrus vērtētājus – Latio, CBRE Baltics, Eiroeksperts un Colliers International piedalīties cenu aptaujā. Tās rezultātā noslēdzām līgumu ar CBRE Baltics un Eiroeksperts, un saņēmām divus atšķirīgus nekustamā īpašuma vērtējumus – septiņi miljoni un 3,5 miljoni eiro,» teica Valkers.

Pēc eksperta paustā, ievērojot likumu un sabiedrības intereses, VNĪ ir piedāvājuši SIA IB nekustamo īpašumu pakalpojumi iegādāties zemesgabalu par septiņiem miljoniem eiro.

«Mēs apzināmies, ka IB nekustamo īpašumu pakalpojumi var izmantot savas tiesības un vērsties Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijā, lai apstrīdētu CBRE Baltics vērtējumu. Tālāk tā būs asociācijas kompetence šo sūdzību izvērtēt. VNĪ paļaujas uz profesionāļu godaprātu un atbilstoši likumam strādās ar atbildīgo organizāciju pieņemtajiem lēmumiem,» norādīja Valkers.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas