Volstrītas indeksi pieaug līdz jauniem rekordiem, mazinoties bažām par Irānu

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 9.janvārī, pieauguši un Volstrītā sasniedza jaunus rekordus, investoriem ņemot vērā, ka ASV-Irānas konflikts neeskalējas un drīz ir gaidāma ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanās parakstīšana.

Ņujorkas akciju biržā kāpums bija otro tirdzniecības sesiju pēc kārtas, augot pārliecībai par ASV-Irānas konflikta nesaasināšanos pēc ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) un Irānas amatpersonu trešdien paustiem paziņojumiem.

«Pieņemot, ka Irānas-ASV saspīlējums turpina gruzdēt, nevis vārīties, tirgi, domājams, pārfokusēsies uz globālās tirdzniecības perspektīvu un tirdzniecību, un 15.janvārī ir gaidāma ASV-Ķīnas pagaidu tirdzniecības vienošanās parakstīšana,» sacīja National Australia Bank analītiķis Tapass Striklends (Tapas Strickland).

Investoru noskaņojumu tālāk uzlaboja Ķīnas paziņojums, ka vicepremjers Liu He nākamnedēļ dosies uz Vašingtonu, lai parakstītu «pirmā posma» tirdzniecības vienošanos, kas ir samazinājusi saspīlējumu tirdzniecības jomā starp pasaules divām lielākajām ekonomikām.

Akciju cenu kāpums Volstrītā notika plašā diapazonā, un sevišķi pieauga tehnoloģiju, finanšu un enerģētikas sektoru uzņēmumu akciju cenas.

«Tirgi ir iemācījušies pārmērīgi nereaģēt uz notikumu attīstību Tuvajos Austrumos,» sacīja Meeschaert Financial Services analītiķis Gregorijs Volohins (Gregory Volohin).

«Investorus iedvesmo bailes palaist garām akciju tirgus kāpumu.»

Saspīlējuma atslābums ļaus tirgus dalībniekiem pievērst uzmanību ASV nodarbinātības datu publicēšanai piektdien, kas sniegs jaunāko ieskatu ASV ekonomikas stāvoklī.

Lasiet arī: Mediji: ASV vairojas pārliecība, ka Ukrainas lidmašīnu kļūdas pēc notriekusi Irāna

Britu mārciņas vērtība samazinājās pēc Anglijas Bankas prezidenta Marka Kārnija (Mark Carney) teiktā, ka Lielbritānijas ekonomikas atveseļošanās «nav nodrošināta», neraugoties uz Brexit neskaidrības mazināšanos.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average ceturtdien pieauga par 0,7% līdz 28 956,90 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 kāpa par 0,7% līdz 3274,70 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite palielinājās par 0,8% līdz 9203,43 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien pieauga par 0,3% līdz 7598,12 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 palielinājās par 1,3% līdz 13 495,06 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 kāpa par 0,2% līdz 6042,55 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena 9.janvārī tikpat kā nemainījās un bija 59,56 ASV dolāri par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 0,1% līdz 65,37 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien nemainījās un bija 1,1105 dolāri par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,3097 līdz 1,3064 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 109,12 līdz 109,51 jenai par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 84,80 līdz 84,98 pensiem par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas