Volstrītas indeksi sasniedz jaunus rekordus, gaidot tirdzniecības kara atrisinājumu

Ķīnas interneta mazumtirdzniecības milža Alibaba galvenā ēka

Akciju cenas Volstrītā otrdien, 26.novembrī, auguši, investoriem gaidot ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanos, savukārt Ķīnas interneta mazumtirdzniecības milža Alibaba akcijas cena kāpa par 7,7% savā debijā Honkongas biržā.

Volstrītas indeksi otrdien sasniedza jaunus rekordus, kamēr Ķīnas un ASV amatpersonas turpināja informēt tirgus par sarunām tirdzniecības kara atrisināšanai.

Ķīnas vicepremjers Liu He otrdien runāja pa telefonu ar ASV tirdzniecības pārstāvi Robertu Laitaizeru (Robert Lataizer) un finanšu ministru Stīvenu Mnučinu (Steven Mnuchin), ziņoja valsts mediji.

Abas puses «apsprieda jautājumu risināšanu saistībā ar viena otras galvenajām bažām, panāca vienprātību par saistīto jautājumu pienācīgu atrisināšanu, un vienojās uzturēt sakarus par atlikušajiem jautājumiem konsultācijās par «pirmās fāzes» vienošanos,» vēstīja Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra Sjiņhua.

Arī ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) lika saprast, ka sarunās bijis progress. 

Tirdzniecības sarunu gaita vairāk nekā gadu ir noteikusi ASV akciju cenu dinamiku. 

«Acīmredzot [investoru] pirkšanas pārliecība bija mazāk izteikta nekā vakar, bet palika nemainīgi tie paši faktori, kas ir veicinājuši tirgus kāpumu līdz rekordiem – tirdzniecības [sarunu] progress, zemas procentlikmes, zema nestabilitāte, un atbalstošas monetārās politikas gaidas,» konstatēja Briefing.com

Eiropas akciju tirgos izmaiņas notika dažādos virzienos. 

Britu mārciņas vērtība kritās, galvenajai opozīcijas partijai leiboristiem atgūstot pozīcijas aptaujās pirms decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

Lasiet arī: Pēc strauja krituma ASV akciju cenām kāpums cerīgā noskaņā par tirdzniecības sarunām ar Ķīnu

Londonas biržas indekss pieauga par vairāk nekā vienu procentu, bet Frankfurtes un Parīzes biržu indeksu kāpums bija pieticīgāks, ņemot vērā datus, ka eirozonas ekonomikas pieaugums ir gandrīz apstājies pēc vairākiem secīgiem ražošanas krituma mēnešiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 otrdien pieauga par 0,1% līdz 7403,14 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 samazinājās par 0,1% līdz 13 236,42 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 kāpa par 0,1% līdz 5929,62 punktiem.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average 26.novembrī pieauga par 0,2% līdz 28 121,68 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 kāpa par 0,2% līdz 3140,52 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite palielinājās par 0,2% līdz 8647,93 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena otrdien pieauga par 0,1% līdz 58,41 dolāram par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā palielinājās par 0,1% līdz 64,27 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru otrdien pieauga no 1,1014 līdz 1,1025 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kritās no 1,2900 līdz 1,2868 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 108,93 līdz 109,04 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 85,38 līdz 85,68 pensiem par eiro. 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas