Volstrītas indeksi sasniedz jaunus rekordus optimismā par tirdzniecību

Ņujorkas biržas indeksi ceturtdien, 19.decembrī, pieauguši līdz jauniem rekordiem, uzlabojoties tirdzniecības perspektīvai, mazinoties tirdzniecības saspīlējumam starp ASV un Ķīnu, un ASV Pārstāvju palātai pieņemot jauno brīvās tirdzniecības lūgumu ar Kanādu un Meksiku.

Analītiķi uzskatīja, ka jaunie rekordi arī atspoguļo prognozes, ka ASV Senāts nobalsos pret ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atstādināšanu no amata Pārstāvju palātas uzsāktajā impīčmenta procesā. 

«Tirgus lielākoties ignorēs impīčmentu, tas pievērsīs uzmanību peļņai, procentlikmēm un Federālajai rezervju sistēmai,» sacīja National Securities galvenais tirgus stratēģis Ārts Hogans (Art Hogan). «Tas tā bijis pēdējo divu impīčmentu gadījumā.»

«Prezidents, šķiet, varētu piedāvāt pārdot Aļasku atpakaļ Krievijai, un Republikāņu partija tomēr nebalsotu par viņa impīčmentu,» asprātīgi sacīja IG analītiķis Kriss Bošamps (Chris Beauchamp).

Lasiet arī: Pēc jaunas ASV-Ķīnas vienošanās turpinās biržu indeksu pieaugums

Anglijas Banka saglabāja savu galveno kredītlikmi 0,75% līmenī, bet atstāja iespēju to pazemināt nākamgad atkarībā no Brexit gaitas.

Zviedrijas centrālā banka ceturtdien nolēma paaugstināt bāzes procentu likmi, ņemot vērā inflācijas saglabāšanos tuvu bankas noteiktajam mērķim.

Eiropas akciju tirgos Londonas biržas indekss pieauga pēc Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona (Boris Johnson) jaunās valdības programmas nolasīšanas, kurā kā augstākā prioritāte izvirzīta izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Frankfurtes biržas indekss nedaudz saruka, bet Parīzes biržas indekss palielinājās.

Britu mārciņas vērtība turpināja samazināties pēc Džonsona ieceres pieņemt likumu, kas neļautu pagarināt pārejas posmu pēc Brexit, jo šī iecere ir atjaunojusi bezvienošanās Brexit iespējamību.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average ceturtdien pieauga par 0,5% līdz 28 376,96 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 kāpa par 0,5% līdz 3205,37 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite palielinājās par 0,7% līdz 8887,22 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien pieauga par 0,4% līdz 7573,82 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 samazinājās par 0,1% līdz 13 211,96 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 kāpa par 0,2% līdz 5972,28 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena 19.decembrī pieauga par 0,5% līdz 61,22 ASV dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,6% līdz 66,54 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien pieauga no 1,1114 līdz 1,1121 dolāram par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,3078 līdz 1,3008 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 109,55 līdz 109,36 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 84,98 līdz 85,48 pensiem par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas