Volvo apņemas līdz 2030.gadam pāriet tikai uz elektroauto ražošanu

Ķīnas-Zviedrijas mašīnbūves uzņēmums Volvo nācis klajā ar solījumu līdz 2030.gadam pāriet pilnībā uz elektromotora automašīnu ražošanu, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

Uzņēmums nav vienīgais automašīnu tirgū, kas paudis šādu apņemšanos. Janvārī par pāreju uz elektroauto ražošanu no 2025.gada paziņoja indiešu uzņēmējiem piederošais Jaguar, savukārt ASV mašīnbūves milzis Ford ir pavēstījis, ka līdz 2030.gadam Eiropas tirgum ražos tikai elektroauto.

Lasiet arī: CSDD pirmajos divos mēnešos izsniegusi par 39,6% mazāk vadītāja apliecību

Ķīnas Geely uzņēmumu grupa, kurai pieder Volvo, februāra beigās paziņoja par atteikšanos no plāniem apvienot Volvo ar citu autoražotāju, bet tā vietā pārprofilēt abus uzņēmumus ar uzsvaru uz elektroauto ražošanu.

«Uzņēmums plāno pārdot tikai pilnībā elektriskus auto un savā pasaules [automobiļu] portfelī atteikties no visām automašīnām ar iekšdedzes dzinēju, ieskaitot hibrīdauto,» teikts Volvo vadības paziņojumā.

Uzņēmuma izpilddirektors Hakans Samuelsons (Håkan Samuelsson) intervijā franču ziņu aģentūrai AFP paudis arī Volvo vēlmi pāriet uz spēkratu tirdzniecību tikai interneta veikalos. Līdzīgu praksi šobrīd izmēģina arī tādi autoražotāji kā Volkswagen, Fiat un Renault, vēsta portāls TheLocal.se.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas