VP atklāj divas liela apjoma marihuānas audzētavas Ogres un Dundagas novadā

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa amatpersonas atklājušas divas marihuānas audzētavas Ogres un Dundagas novadā. Par liela apjoma marihuānas glabāšanu realizācijas nolūkā Valsts policija (VP) aizturējusi piecas personas, informē VP.

Šī gada 21.augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa amatpersonas atklāja divas marihuānas audzētavas Ogres un Dundagas novadā.

Veicot kratīšanas piecās adresēs un automašīnās, kopumā tika atsavināti apmēram 50 kilogrami jeb 234 marihuānas stādi un vairāk nekā divi kilogrami gatavās produkcijas.

Tāpat atsavināts tehniskais aprīkojums, saziņas līdzekļi un citi priekšmeti, kam ir nozīme kriminālprocesā. Abas marihuānas audzētavas bija ierīkotas privāto māju teritorijās.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka noziegumā iesaistītas piecas personas. Četriem aizdomās turētajiem, kuri dzimuši 1966., 1969., 1977., un 1990.gadā, piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Savukārt 1971.gadā dzimušam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, ziņo policijā.

Lasiet arī: Šovasar Krimuldā atrasta metadona laboratorija un izņemtas apreibinošas vielas 1,5 miljonu eiro vērtībā

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta 3.daļas – par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, vai ja tās izraisījušas citas smagas sekas, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu realizāciju nepilngadīgai personai, izglītības iestādēs vai to teritorijā, restorānos, kafejnīcās, bāros, publiskās izklaides vai svētku pasākumu norises vietās.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Lai efektīvi cīnītos ar noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu apriti, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot – notikuma brīdī zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu portālā latvija.lv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas