VP: Šogad 9.maijam esam sagatavojušies īpaši rūpīgi

Rīgas pašvaldības policija (RPP) un Valsts policija (VP) ir pilnībā gatavas uzturēt kārtību un novērst iespējamos pārkāpumus 9.maijā gan Uzvaras parkā, gan citviet galvaspilsētā, par ko piektdien, 6. maijā, tika informēti Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti.

Plānots, ka kārtības uzturēšanai tiks piesaistīti ievērojami policijas resursi, tāpat tiks noteikti satiksmes ierobežojumi Uzvaras parka apkārtnē, BNN informē Rīgas dome.

VP priekšnieks Armands Ruks norāda, ka iespējamo risku savlaicīgai apzināšanai un novēršanai notiek aktīva sadarbība starp VP, RPP un Valsts drošības dienestu. Ir konstatētas atsevišķu personu aktivitātes, aicinot 9. maijā doties pie dažādiem objektiem, tomēr konfrontācijas riski neesot identificēti.

Pēc Ruka teiktā, pie pieminekļa Uzvaras parkā tiks pielietota līdzīga taktika kā iepriekšējos gados pandēmijas laikā, atļaujot cilvēkiem nākt nolikt ziedus, bet nodrošinot vienmērīgu plūsmu un nepieļaujot drūzmēšanos.

«Šogad aicinām cilvēkus 9.maijā pieminēt Ukrainas karā kritušos un cietušos, tāpēc Uzvaras svētku svinēšana «neiet kopā» ar sabiedrības vairākuma nostāju. Saprotam, ka var būt kādi nesankcionēti pasākumi, tāpēc ir sagatavoti attiecīgi plāni un piesaistīti resursi. Esam šogad sagatavojušies īpaši rūpīgi,» uzsver VP priekšnieks.

Savukārt RPP priekšnieks Juris Lūkass informē, ka ir mobilizēti ievērojami resursi kārtības nodrošināšanai  un jauno likuma grozījumu izpildes kontrolei. «Esam apņēmības pilni un gatavi nodrošināt kārtību 9.maijā un citās dienās,» norāda Lūkass.

Lasiet arī: Kariņš: Pieminekli Uzvaras laukumā nojauks, tikai jautājums – kad un kā?

Amatpersonas uzsver, ka visi elementi – karogi, lentītes, stilizēti formastērpi, aplīmēti transportlīdzekļi un citi, kas varētu tikt traktēti kā atbalsts Krievijas agresijas atbalstīšanai Ukrainā vai kā PSRS slavināšana, tiks izņemti un par to lietošanu noformēti protokoli. Tāpat 9. un 10.maijā ir aizliegts rīkot uguņošanu.

Rīgā uz 9. maiju bija pieteikts viens publisks pasākums un trīs sapulces. Kā zināms, Saeima 31.martā veica grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas aizliedz pasākumus rīkot tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa, tāpēc pieteiktais publiskais pasākums nav atļauts. Savukārt 21.aprīlī konceptuāli līdzīgu ierobežojumu Saeima iekļāva arī likumā Par sapulcēm, gājieniem un piketiem, pamatojoties uz ko tika pieņemts pašvaldības lēmums neatļaut divas no pieteiktajām sapulcēm, savukārt vienas sapulces organizatori paši atsauca pieteikumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas