VUGD plāno veikt papildu ugunsdrošības pārbaudes

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) paplašinās objektu klāstu, kuros šogad tiks veiktas ugunsdrošības pārbaudes.

«Analizējot ugunsgrēku izcelšanās vietas, reģionos ir noteiktas atšķirīgas prioritāri pārbaudāmo objektu grupas, piemēram, Kurzemes reģionā papildus pārbaudīs kūdras ieguves vietas, Vidzemes reģionā – kokapstrādes objektus, Rīgas reģionā – noliktavas, bet Zemgales un Latgales reģionā pārbaudīs saimnieciskās darbības objektus, kuri izvietoti daudzstāvu dzīvojamajās mājās. Valstī kopumā turpināsies papildu pārbaudes daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās,» skaidro dienestā.

Pārbaudāmo objektu un būvobjektu klāsts paplašināts, lai uzlabotu un pilnveidotu ugunsdrošības situāciju valstī, kā arī pamatojoties uz risku izvērtējumu, tostarp analizējot ugunsgrēku izcelšanās vietas. Šāds risinājums paredzēts arī šī gada 8.janvārī Ministru kabineta apstiprinātajā konceptuālajā ziņojumā Par valsts politiku ugunsdrošības jomā, kura mērķis ir uzlabot situāciju ugunsdrošības jomā Latvijā.

VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš skaidro, ka «VUGD ugunsdrošības inspektori ik dienu veic pārbaudes dažādos objektos un ik gadu plānotajās un neplānotajās ugunsdrošības pārbaudēs tiek pārbaudīti vairāki tūkstoši dažādu objektu – piemēram, pērn veiktas vairāk nekā 8700 ugunsdrošības pārbaudes. Zinām, ka mērķtiecīgs ugunsdrošības uzraudzības un prevencijas darbs ilgtermiņā panāks pakāpenisku traģisko ugunsnelaimju, kuros ir cietuši vai bojāgājuši cilvēki, samazinājumu. Tomēr tas nav iespējams bez iedzīvotāju iesaistes – atbildīgas rīcības un elementāru ugunsdrošības prasību ievērošanas.»

VUGD jau šobrīd regulāri veic ugunsdrošības pārbaudes noteiktās objektu grupās atbilstoši to bīstamībai un nozīmei. Piemēram, paaugstinātas bīstamības objektos, izglītības iestādēs, ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs un viesnīcās, kurās var nakšņot vairāk nekā 50 cilvēki, pārbaudes tiek veiktas ne retāk kā reizi divos gados, atzīmē dienestā.

Publiskās ēkās, kurās vienlaikus var uzturēties vairāk nekā 200 cilvēku, pārbaudes tiek veiktas ne retāk kā trijos gados. Papildus tiek reaģēts arī uz iesniegumiem vai citā veidā saņemto informāciju par iespējamiem ugunsdrošību prasību pārkāpumiem un tiek veiktas neplānotas pārbaudes.

«Ņemot vērā to, ka 2018.gadā Latvijā pieaudzis ugunsgrēku skaits būvobjektos, ugunsdrošības pārbaudes būvniecības laikā tiks veiktas arī publiskās ēkās, kurās paredzēts vienlaikus atrasties vairāk par 25 cilvēkiem. Līdz šim būvniecības laikā ugunsdrošības pārbaudes tika veiktas tikai trešās grupas būvēs, kas ir, piemēram, ēkas, ar vairāk nekā pieciem virszemes stāviem, publiskās ēkas, kurās paredzēts vienlaikus uzturēties vairāk nekā 100 cilvēkiem, ražošanas ēkās, kuru kopējā platība ir lielāka par 1 000 kvadrātmetriem u.c. būvēs. Papildus noteiktās ugunsdrošības pārbaudes objektos plānots veikt no maija līdz novembrim, savukārt būvobjektos – visa gada laikā,» stāsta VUGD pārstāvji.

Pirms plānveida ugunsdrošības pārbaudes veikšanas, VUGD amatpersonas sazinās ar pārbaudāmā objekta pārstāvi, lai vienotos par pārbaudes laiku. Ierodoties uz pārbaudi, amatpersonai ir jānosauc savs uzvārds, amats un jāuzrāda dienesta apliecība, stāsta dienestā.

«Savukārt, pēc pārbaudes noslēguma amatpersona informēs par ugunsdrošību objektā atbildīgo personu par ugunsdrošības pārbaudes rezultātiem. Līdztekus valsts ugunsdrošības uzraudzības ietvaros, VUGD amatpersonas objektos veic arī neplānotās ugunsdrošības pārbaudes, kur objektu atbildīgās personas netiek informētas par šādu pārbaužu veikšanu. Konstatējot ugunsdrošības prasību pārkāpumus, kas nerada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, VUGD amatpersona sastāda pārbaudes aktu, kurā tiek norādīti konstatētie pārkāpumi un termiņi to novēršanai,» norāda dienestā.

Ja pārbaudē tiek konstatēti nopietni ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas rada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad amatpersona var arī pieņemt lēmumu par objekta darbības apturēšanu vai uzsākt administratīvo lietvedību.

2018.gadā VUGD amatpersonas Latvijā veica vairāk nekā 8 700 plānotās un neplānotās ugunsdrošības pārbaudes. Papildu ugunsdrošības pārbaudes tika veiktas arī muzejos, baznīcās, muižās un pilīs, kur tika plānota Latvijas Simtgadei veltīto pasākumu norise, atzīmē dienestā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas