VUGD saņēmis vairāk nekā 170 izsaukumu saistībā ar vēja radītajiem postījumiem

Ilustratīvs attēls

Saistībā ar spēcīgā vēja radītajiem postījumiem 27.oktobrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis vairāk nekā 170 izsaukumus, ziņo VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Vairums izsaukumu bijuši par to, ka koki ir pārkrituši par ceļa braucamajām daļām vai gājēju ietvēm, bet tika saņemti arī izsaukumi par nolūzušiem kokiem uz automašīnām, ēku tuvumā vai arī uz ēkām, elektrības vai apgaismes vadiem.

Tāpat ugunsdzēsēji glābēji devušies uz izsaukumu, kur vējš bija atrāvis nelielus gabalus no ēku fasādēm.

Šajos negadījumos bija arī cietuši cilvēki, kad koks uzgāzies automašīnai, kuras iekšienē atradās cilvēki (piemēram, divi tādi gadījumi fiksēti Ķekavas novadā).

Vislielākos postījumus spēcīgais vējš radīja Vidzemes, Rīgas un Pierīgas apkārtnē, no kurienes VUGD kopumā saņēma vairāk nekā 130 izsaukumus.

VUGD atgādina, ka gadījumā, ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai arī kāds cits negadījums, nekavējoties jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem pa tālruņa numuru 112.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, vadi, koka zars, sadzīves mantas, riepas, elektrības stabs, elektrības balsts un meža zemsedze, veļas mašīna, divi elektrības sadales skapji, dīvāns, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sodrēji četros ēku dūmvados, kravas automašīna, divas garāžas, pirts, četri šķūņi, saimniecības ēka, divas dzīvojamās mājas.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 26.oktobra plkst. 6.30 līdz 28.oktobra plkst. 6.30, VUGD saņēma 289 izsaukumus – 29 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 242 uz glābšanas darbiem un 18 izsaukumi bija maldinājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas