RD un VUGD vienojas – Akmeņu ielas depo iedzīvotāji mājas saglabās līdz 1.aprīlim

Ilustratīvs attēls

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas ārkārtas sēdē pagaidām nolemts, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo Akmeņu ielā 17 iedzīvotāji varēs tajā uzturēties līdz 1.aprīlim.

Nacionālās apvienības pārstāvis Edvards Ratnieks skaidro, ka jautājums saistīts depo ēkas pārņemšanu, kas iedzīvotājiem draudēja ar palikšanu bez siltuma un pajumtes ar 1.februāri. Pašlaik plānota domes organizēta operatīvā sanāksme, lai lemtu par tālāku rīcību saistībā ar iedzīvotājiem.

Pērnā gada 30.oktobrī iedzīvotājiem VUGD nosūtījis vēstuli, ka tā depo ar 2019.gada 1.februāri tiks pārcelts uz jaunām telpām Jaunpils ielā 13, Rīgā, līdz ar to esošās depo ēkas telpas Akmeņu ielā 17 tiks nodotas to īpašniekam – Rīgas domei. Iedzīvotāji tikuši oficiāli informēti, ka no šā gada 1.februāra tiks atslēgts siltums, elektrība, ūdens, un netiks sniegti citi komunālie pakalpojumi, tai skaitā esošajiem dienesta dzīvojamo telpu iedzīvotājiem.

VUGD iesniedzis Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam ēkas iedzīvotāju sarakstu, kuri apdzīvo dienesta dzīvojamās telpas, lai risinātu jautājumu par dzīvojamo telpu atbrīvošanu. Savukārt Mājokļu un vides departaments esot informējis VUGD, ka departamentā ar attiecīgajiem lūgumiem un dokumentiem jāvēršas katram iedzīvotājam personīgi par tālāku dzīvojamo telpu izmantošanu. Mājas iedzīvotāji tā arī esot darījuši, taču RD atbildīgās institūcijas atteikušas iedzīvotājiem iespēju turpmāk ieņemt attiecīgās dzīvojamās platības normatīvajos aktos esošo šķēršļu dēļ, kā arī nevarot ierādīt citas dzīvojamās platības. Domes institūcijas iepriekš bija paredzējušas vērsties tiesā par iedzīvotāju izlikšanu, norāda Ratnieks.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas