Vulkāna izvirdums Kanāriju salās liek evakuēt 5 000 cilvēku

Vulkāna izvirdums Spānijai piederošās Kanāriju salās noposījis mājas un licis dzīvesvietas pamest aptuveni 5 000 iedzīvotājiem, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Kanāriju salu arhipelāga Palmas salā atrodas Kumbreviejas vulkāns, kas iepriekšējo reizi izvirdis pirms 50 gadiem. Atkal liesmojošas lavas straumi pār krātera malām tas izgrūdis svētdien, 19.septembrī.

Saskaņā ar vietējo varasiestāžu pausto karstā lava līdz šim nopostījusi aptuveni 100 ēkas. Četros ciematos izdoti rīkojumi par iedzīvotāju obligātu evakuāciju. Tikuši evakuēti ap 5 000 cilvēku, un cilvēkiem ir sagādāta pagaidu pajumte.

Palmas salā, kur dzīvo ap 80 000 cilvēku, evakuēti arī aptuveni 500 tūristi. Interesanti, ka Spānijas tūrisma ministre aicinājusi interesentus apmeklēt vulkāna izvirduma skarto salu un salas uzņēmējus – izmantot radušos situāciju tūristu piesaistei. «Sala ir atvērta. Ja ir cietusi jūsu viesnīca, mēs atradīsim jums citu,» intervijā radiostacijai Canal Sur sacījusi Spānijas tūrisma ministre Rejesa Maroto (Rejes Maroto). «Mēs varam maksimāli izmantot šo iespēju. Tūristi, kuri lielā skaitā vēlas baudīt to, ko Palmas salai ir atnesusi daba, varēs to darīt tuvākajās nedēļas un mēnešos.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas