WhatsApp tiesājas pret Izraēlas uzņēmumu par 20 valstu žurnālistu, amatpersonu izspiegošanu

Saziņas lietotne WhatsApp iesūdzējusi tiesā izraēliešu novērošanas tehnoloģiju uzņēmumu NSO Group, apgalvojot, ka tas izmantojis ļaunprātīgu programmatūru, lai ielauztos žurnālistu un amatpersonu viedtālruņos 20 valstīs.

Uzņēmums WhatsApp, kas pieder amerikāņu sociālo tīklu uzņēmumam Facebook, otrdien, 29.oktobrī, iesniedzis prasību tiesā Kalifornijas štatā, ASV, kur norādījis, ka NSO Group palīdzējis valdību izlūkiem ielauzties aptuveni 1 400 viedtālruņos, vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle.

Izspiegošana tikusi vērsta pret politiskiem disidentiem, žurnālistiem, cilvēktiesību aktīvistiem, diplomātiem un augsta ranga valdības amatpersonām, apgalvo WhatsApp.

Lasiet arī: WhatsApp atklāj spiegprogrammatūru, kas iekļūst tālrunī ar balss zvaniem

NSO Group pārmetumus noraida

Izraēliešu uzņēmums izplatījis paziņojumu, kur noraidījis, ka būtu vainīgs. «Mēs apstrīdam šodienas apgalvojumus ar visstingrākiem vārdiem un cīnīsimies pret tiem ar sparu. [..] NSO vienīgais nolūks ir nodrošināt tehnoloģijas licencētai valdības izlūkošanai un tiesībsargājošām iestādēm, lai palīdzētu tām cīnīties pret terorismu un smagiem noziegumiem».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas