Zakatistovs: Rīga ne tikai neatbalsta, bet pat konkurē un žņaudz uzņēmējus

Atis Zakatistovs

Rīgas dome pašreiz apzināti darbojas pret uzņēmējiem un privātās uzņēmējdarbības veicināšanu, piektdien, 12.maijā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotajās mēra amata kandidātu debatēs norāda vairums diskusijas dalībnieku.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš debatēs informē, ka LTRK ir veikusi aptauju starp uzņēmējiem, kurā tie pārsvarā negatīvi vērtējuši Rīgas domes darbu uzņēmējdarbības veicināšanā. Turklāt vairums norādījis, ka negatīvi vērtē pašvaldības iesaistīšanos uzņēmējdarbībā.

Endziņš lūdza mēra amata kandidātus komentēt aptaujas rezultātus.

No sirds Latvijai saraksta līdere pašvaldību vēlēšanās Diāna Novicka komentēja, ka pilnībā piekrīt rezultātiem, jo pašvaldība ar iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, tikai traucē privātajiem uzņēmējiem un bremzē to iespējas attīstīties.

Arī Latvijas Reģionu apvienības priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars norādīja, ka pašvaldība uzņēmējus neredz un nedzird, piebilstot, ka pašvaldībai būtu jāuzlabo infrastruktūra, bet nav jālien uzņēmējdarbībā.

Savukārt KPV.LV mēra amata kandidāts Atis Zakatistovs pauda vēl skarbāku viedokli, norādot, ka Rīga ne tikai neatbalsta, bet pat konkurē un žņaudz uzņēmējus. «Rīga ir kā astoņkājis, kas žņaudz uzņēmējus. Tas ir nevis atbalsts, bet miets pa pieri,» viņš sacīja.

Vienotības mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis pat pauda pārsteigumu, ka rezultāti ir salīdzinoši labi situācijai, kāda pastāv Rīgā. «Pašvaldība necenšas iet pretī uzņēmējiem un tos atbalstīt un tāpēc investori izvēlas savu biznesu veidot citās pilsētās,» pauda Ķirsis.

Arī Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) valdes loceklis Edgars Tavars uzskatīja, ka aptaujas rezultāti ir labāki par reālo situāciju. Viņš norādīja, ka rīdzinieki ir pieraduši pie šādas sistēmas, bet, ja aptaujātu jaunos investorus, rezultāti būtu sliktāki. Viņš arī uzsvēra, ka vajadzētu mainīt attieksmi, kāda politiķiem ir pret pilsētas uzņēmējiem,

Tam, ka pašvaldība apzināti bremzē uzņēmējdarbības attīstību, piekrita arī nacionālās apvienības Visu Latvijai!”-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcijas deputāts Ģirts Lapiņš. Viņš norādīja, ka uzņēmēji sagaida, ka viņus atbalstīs, bet pašvaldība apzināti viņus spiež ārā, iesaistoties uzņēmējdarbībā pat tad, ja tirgus jau ir pārsātināts.«Rīga strādā pret uzņēmējiem,» uzsvēra Lapiņš.

Arī Rīgas domes izpilddirektors un partijas Gods kalpot Rīgai deputāta amata kandidāts Juris Radzevičs norādīja, ka aptaujas rezultāti viņu nepārsteidz. Tomēr viņš uzsvēra, ka pašvaldības tiesiskie līdzekļi ir ierobežoti, tāpēc pastāvošās problēmas būtu jārisina valstī kopumā un atbildes nav meklējamas tikai Rīgas pašvaldībā.

Ref:224.000.103.1161

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas