Zāļu lieltirgotavu realizācija decembrī Latvijā augusi par 0,7%

Zāļu lieltirgotavas 2020.gada decembrī Latvijā realizējušas zāles 35,17 miljonu eiro apmērā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 0,7% vairāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – novembri – zāļu realizācijas apmērs pieaudzis par 4,1%.

2020.gada decembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 4,05 miljonus medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām decembrī pārdoti 3,57 miljoni medikamentu iepakojumu 29,63 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas decembrī pārdoti 410 dažāda nosaukumu Latvijas Zāļu reģistra medikamentu par 5,71 miljonu eiro, kas ir par 17,8% mazāk nekā novembrī, tostarp 208 kompensējamo zāļu saraksta medikamenti.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu decembrī bija 8,67 eiro, savukārt mediānas cena bija 5,06 eiro bez PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 4,93 eiro, bet nereģistrētām zālēm – 12,53 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji decembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 83 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts sešām zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši izejvielu cenu kāpumu un ražošanas izmaksu pieaugumu. 

Dati apkopoti no 90 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas