Zāļu lieltirgotavu realizācija maijā Latvijā samazinājusies par 16,9%

Zāļu lieltirgotavas šogad maijā Latvijā realizējušas zāles 26,51 miljona eiro apmērā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 16,9% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – aprīli – zāļu realizācijas apmērs sarucis par 10%.

2020.gada maijā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 2,79 miljonus medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām maijā pārdoti 2,56 miljoni medikamentu iepakojumu 23,02 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas maijā pārdots 402 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti par 13,12 miljoniem eiro, kas ir par 4,2% mazāk nekā aprīlī, tostarp 216 kompensējamo zāļu saraksta medikamenti.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu maijā bija 9,48 eiro, savukārt mediānas cena bija 5,08 eiro bez PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – pieci eiro, bet nereģistrētām zālēm – 13,67 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji maijā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 68 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 16 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši COVID-19 dēļ apgrūtinātas izejvielu piegādes, atsevišķu produktu un palīgmateriālu deficīts, kā arī ražošanas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 87 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas