Zāļu ražotājs AstraZeneca noliedz attiekšanos tikties ar ES strīdā par vakcīnām

Britu-zviedru farmācijas uzņēmums AstraZeneca, ar kura pieteikto kavēšanos ar tā potenciālo vakcīnu pret Covid-19 neapmierinātas ir ES dalībvalstis, noliedzis medijos izskanējušo, ka uzņēmums atteicies tikties ar ES pārstāvjiem, vēsta raidorganizācija Euronews.

Uzņēmumam trešdien, 27.janvārī, paredzēta tikšanās ar ES amatpersonām. AstraZeneca, kura jau iepriekš ir iesniegusi dokumentāciju par savu vakcīnas kandidātu ES Eiropas Zāļu aģentūrai, pagājušajā nedēļā nāca klajā ar jaunumiem, kas izsauca sašutumu virknē bloka dalībvalstu.

Proti, uzņēmums pavēstīja, ka medikamenta apstiprināšanas gadījumā ražošanas problēmu dēļ 2021.gada pirmajā ceturksnī tas varēs piegādāt par 60% mazāku apjomu vakcīnas devu nekā uzņēmums apņēmies līgumos ar ES dalībvalstīm.

Lasiet arī: ES nosoda AstraZeneca par kavēšanos ar vakcīnu piegādēm

Euronews, citējot ziņu aģentūras AFP un AP, vēsta, ka anonīma ES amatpersona norādījusi, ka ES uzstās uz AstraZeneca atgriešanos pie sarunu galda pēc potenciālā Eiropas Zāļu aģentūras vakcīnas apstiprinājuma saņemšanas, lai izskaidrotu kavēšanos ar medikamentu kravām.

Uzņēmuma izpilddirektors Paskāls Sorio (Pascal Soriot) oponējis Briselei, norādot, ka ES ir pasūtījusi medikamentu trīs mēnešus vēlāk nekā Lielbritānija, atstājot AstraZeneca mazāk laika, lai atrisinātu ražošanas problēmas.

Anonīmais ES avots savukārt sacījis, ka ES vēlas publiskot līgumu ar AstraZeneca, ja uzņēmums tam piekristu. Avots arī norādījis, ka ES sagaida, lai uzņēmums darītu visu iespējamo līgumā noteikto potenciālās vakcīnas devu saražošanai zāļu ražotāja rūpnīcās ES un ārpus bloka teritorijas, vēsta Euronews.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas