Tapis buklets «Racionālā zāļu izvēle»

Zāļu valsts aģentūra sadarbībā ar biedrību Veselības projekti Latvijai kampaņas Kā nepārmaksāt par zālēm? ietvaros, ir sagatavojusi informatīvu bukletu ārstiem «Racionālā zāļu izvēle», kas sniedz ārstiem vairāk informācijas par ģenērisko zāļu īpašībām, reģistrāciju un lietošanu.

Vienlaikus bukletā ietvertā informācija noderēs medicīnas nozares profesionāļiem, kas palīdzētu skaidrot pacientiem individuāli piemērotas izrakstīto zāļu terapijas aspektus un veicinātu viņu izpratni. «Tas ir svarīgs nosacījums, lai veicinātu pacienta līdzdalību ārstniecības procesā,» skaidro Zāļu valsts aģentūras pārstāvji. 

Latvijas Zāļu reģistrā, kas satur informāciju arī par Eiropā centralizēti reģistrētām zālēm, šobrīd ir iekļautas 3 567 ģenēriskās un citas patentbrīvās zāles (67%), 1 606 oriģinālās zāles (30%) un 120 citas (augu izcelsmes un homeopātiskās) zāles (2%).

«Apkopojot informāciju par recepšu ģenērisko (un citu patentbrīvo) un oriģinālo zāļu patēriņa attiecību pagājušajā gadā ir secināts, ka proporcionāli visvairāk ģenēriskās zāles (populārākajās zāļu grupās) tiek patērētas – nervu sistēmas slimību ārstēšanai (attiecīgi: 74% un 26%), sirds un asinsvadu sistēmas slimību ārstēšanai (attiecīgi: 69% un 31%) un zāles infekcijas slimību ārstēšanai (attiecīgi: 68% un 32%),» norāda Zāļu valsts aģentūra.

Saskaņā ar aģentūras apkopoto informāciju cilvēki divreiz biežāk iegādājas ģenēriskās (un citas patentbrīvās) recepšu zāles, nekā oriģinālās recepšu zāles. «Savukārt, ja analizējam oriģinālo un ģenērisko (un citu patentbrīvo) zāļu apgrozījuma datus naudas izteiksmē, tad varam secināt, ka pacienti bieži samaksā par oriģinālajām zālēm vairāk,» pauž eksperti. 

Ref:224.000.103.818

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas