Ždanoka izraidīta no EP deputātu grupas, jo nenosoda Krievijas agresiju

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka kļuvusi par politiskajām grupām nepiederošu deputāti, liecina informācija EP tīmekļvietnē.

Iepriekš Ždanoka bija EP Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas deputāte, kā arī pildīja EP Lūgumrakstu komitejas priekšsēdētāja vietnieces amata pienākumus.

Savukārt EP deputāte Sandra Kalniete (JV) atzīmēja, ka šis EP sasaukums ir jau ceturtais, kurā Ždanoka tikusi pie mandāta.

«Katru reizi, kad esmu runājusi ar «zaļo» frakcijas vadību, esmu prasījusi, ko šī prokrieviskā sieviete, kas atbalstīja Krimas aneksiju, karu Sīrijā un tagad Krievijas agresiju Ukrainā, dara «zaļo frakcijā»?! Viņa ir izstumta no frakcijas un kļuvusi par neatkarīgo deputāti,» sacīja Kalniete, piebilstot, ka Ždanokas ietekme, kas jau tā nebija sevišķi augsta, tagad ir līdzvērtīga nullei.

«Drīz viņa būs neatkarīga arī no visiem pienākumiem un amatiem, ko viņa pildīja saskaņā ar «zaļo» frakcijas kvotu.» 

Pati Ždanoka paziņojumā presei rakstīja: «Es turpināšu darbu Briselē un Strasbūrā to Latvijas vēlētāju interesēs, kas mani ievēlēja EP, un šajos nolūkos sadarbošos ar kolēģiem no dažādām politiskām grupām.»

Lasiet arī: Ukrainas kara 41.diena: ES gatava sūtīt kara noziegumu izmeklētājus, atbrīvotajās vietās ielaidīs žurnālistus, Krievija pārsviež spēkus

Kā zināms, Ždanoka (LKS) bija viena no nedaudzajiem deputātiem, kas martā neatbalstīja EP rezolūciju pret Krievijas agresiju Ukrainā, kurā tika pieprasītas stingrākas sankcijas pret Krieviju un iezīmēti centieni piešķirt Ukrainai Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu.

Kā liecina balsošanas protokols, balsojumā par rezolūciju piedalījās kopumā 676 EP deputāti, absolūtam vairākumam jeb 637 deputātiem balsojot «par». 26 eiroparlamentārieši balsojumā atturējās, savukārt 13 balsoja pret. Viena no tiem EP deputātiem, kas rezolūciju neatbalstīja, bija Ždanoka.

Viņa ir bijusi vienīgā ne vien Latvijas, bet arī Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas deputāte, kas neatbalstīja rezolūciju. Pārējie minētās grupas parlamentārieši, kas piedalījās balsojumā, rezolūciju atbalstīja.

Arī visi pārējie Latviju pārstāvošie EP deputāti neatkarīgi no pārstāvētās grupas atbalstīja dokumentu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas