Zelenska kundze: «Par spīti visām šausmām ukraiņi nepadodas»

Ukrainas pirmā lēdija Olena Zelenska pēc ilgākas klusēšanas nākusi klajā ar atklātu vēstuli ārzemju medijiem. Tajā kur vērtējusi, ka Krievija patlaban īsteno ukraiņu masu slepkavību un uzsvērusi nepieciešamību palīdzēt Ukrainai ar kara aviāciju. Viņa arī paudusi cerību, ka karā uzvarēs dzīvība, nevis nāve.

O. Zelenska atklātā vēstulē, kas publicēta viņas sociālā tīkla Facebook profilā, atzinusi, ka viņai joprojām ir grūti noticēt valstī notiekošajam.

«Mūsu valsts bija mierīga; mūsu pilsētas, mazpilsētas un ciemi bija dzīvības pilni. 24.februārī mēs visi pamostoties uzzinājām paziņojumu par Krievijas iebrukumu. Tanki šķērsoja Ukrainas robežu, lidmašīnas ielidoja mūsu gaisa telpā, raķešu palaišanas iekārtas aplenca mūsu pilsētas,» rakstīts Ukrainas prezidenta kundzes vēstulē.

Pēc viņas paustā, visgrūtāk ir pieņemt, ka karadarbībā iet bojā bērni.

«Astoņus gadus vecā Alise nomira Ohtirkas pilsētas ielās, kamēr viņas vectēvs mēģināja viņu pasargāt. Vai arī Poļina no Kijevas, kura apšaudē gāja bojā kopā ar vecākiem. 14 gadus vecajam Arsēnijam galvā trāpīja šāviņa šķembas, un viņu nevarēja glābt, jo liela ugunsgrēka dēļ ātrā palīdzība nevarēja laikus aizbraukt pie viņa. Kad Krievija saka, ka tā «nekaro pret civiliedzīvotājiem», es vispirms nosaucu šo nogalināto bērnu vārdus,» tā O. Zelenska.

Lasiet arī: Stāsti no Ukrainas. Kāzas un dievkalpojumi bumbu patversmēs un Iļja Krievijā

Viņa turpinājusi ar ieskatu bēgļu piezīvotajā: «Mūsu ceļi ir pārpludināti ar bēgļiem. Paskatieties acīs šīm nogurušajām sievietēm un bērniem, kuri nes sev līdzi sāpes sirdī, kas rodas, atstājot tuviniekus un līdzšinējo dzīvi. Vīrieši, kuri ved viņus uz robežām, lej asaras, kad sadala savas ģimenes, bet drosmīgi atgriežas, lai cīnītos par mūsu brīvību. Galu galā, neskatoties uz visām šīm šausmām, ukraiņi nepadodas,» vēsta Ukrainas prezidenta kundzes vēstule.

Viņa paudusi pateicību gan Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ir savstarpēji izpalīdzīgi un nepiekāpīgi agresora priekšā, gan ārvalstu iedzīvotājiem, kuri sūta dažādu veidu palīdzību un pulcējas mītiņos.

Kā izšķirošu palīdzību, kas Ukrainai ir nepieciešama militārajā ziņā, lai uzveiktu iebrucējus, Zelenska mudinājusi ārvalstu augstākās amatpersonas ieviest Ukrainas gaisa telpā lidojumu aizlieguma zonu, uz ko daudz aicinājis arī prezidents Volodimirs Zelenskis.

«Slēdziet debesis, un uz sauszemes mēs tiksim galā paši,» teikts O. Zelenskas atklātajā vēstulē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas