Zelenskis: Ukraina saskaras ar ekonomisku ietekmi

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš iepriekš kritizējis gan Krievijas potenciālo agresiju pret Ukrainu, gan runājis par ASV militārās informācijas plūsmas ietekmi uz valsts ekonomiku, Minhenes Drošības konferencē aicinājis Rietumvalstis ieguldīt Ukrainā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vācijā notikusi 58. Minhenes Drošības konference, kur tikušās dažādu valstu augsta ranga amatpersonas. Kā teikts Zelenska pārstāvju izplatītā paziņojumā presei, uzrunu teicis un paneļdiskusijā iesaistījies arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Kontekstā ar vairāk nekā 100 000 Krievijas militārpersonu ilgstošu sapulcināšanu un uzturēšanos Krievijas un Baltkrievijas teritorijā Ukrainas robežu tuvumā Zelenskis sacījis, ka Ukrainas bruņotie spēki apzinās situācijas nopietnību un neatbild uz pretinieka provokācijām.

Ukraina saskaras ne tikai ar nerimstošu militāru agresiju tās austrumu daļā, ar plaša iebrukuma draudiem no Krievijas puses, bet arī ar ekonomisko ietekmi, kāda pēdējos mēnešos bijusi regulāriem augstu ASV amatpersonu brīdinājumiem par Krievijas militārām darbībām, kas, Vašingtonas vērtējumā, līdzinās lielas militāras ofensīvas operācijas gatavošanai. Ir sarukusi Ukrainas grivnas vērtība pret ASV dolāru un ārvalstu investoru vēlme veikt ilgtermiņa uzņēmējdarbību Ukrainā.

Lasiet arī: Ukrainā pēc grivnas vērtības krituma paredz tās atjaunošanos pavasarī

Zelenska teiktajā Minhenes Drošības konferencē bijis jaušams aicinājums nebaidīties strādāt Ukrainā un atbalstīt to finansiāli. «Stipriniet mūsu armiju, mūsu ekonomiku. Ieguldiet mūsu valstī. Ja baidāties, nodrošiniet mums lētu naudu. Vai ir vēl kāda valsts pasaulē ar tādu armiju tās robežu tuvumā, kura joprojām veic reformas?» sacījis Ukrainas prezidents.

Janvāra beigās Zelenskis paudis pateicību ASV par atbalsta izteikšanu Ukrainas neatkarībai un teritorijas nedalāmībai, vienlaikus aicinot mazāk koncentrēties uz informācijas izplatīšanu par Ukrainas apdraudējumu. Paziņojumu par ASV vēstniecības darbinieku ģimeņu pārvietošanu prom no Ukrainas Zelenskis, kā viņu tobrīd citēja Kataras raidorganizācija Al Jazeera, nosaucis par kļūdu un «nepareiziem, pārspīlētiem soļiem, kas mums nepalīdz». «Šeit nav Titāniks,» janvāra beigās sacījis Ukrainas prezidents.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas