Zelenskis Černobiļu grib padarīt par oficiālu tūristu galamērķi

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Černobiļas apkārtne kļūs par oficiālu tūrisma objektu, ziņo raidsabiedrība BBC.

Trešdien, 10.jūlijā, Zelenskis parakstīja lēmumu, ar kuru tiek uzsākti plāni, lai Černobiļas apkārtnē ierīkotu jaunas takas un uzlabotu mobilo sakaru pārklājumu.

«Černobiļa bijusi Ukrainas zīmola negatīvā daļa,» teica Zelenskis. «Ir pienācis laiks to mainīt.»

«Mēs tūristiem izveidosim zaļo koridoru,» solīja prezidents. «Černobiļa ir unikāla vieta uz zemes, kur daba ir atdzimusi pēc milzīgas cilvēka radītas katastrofas. Mums šī vieta jāparāda pasaulei: zinātniekiem, biologiem, vēsturniekiem un tūristiem.»

Par spīti tam, ka radiācijas līmenis Černobiļā ir augstāks par normu, tā jau ir galamērķis tūkstošiem tūristu ik gadu.

Prezidenta parakstītie plāni paredz ūdensapgādes ieviešanu un pieturpunktu ierīkošanu. Tāpat Černobiļā varētu atļaut arī filmēt. Vēl Ukrainas valdība grib šādi cīnīties ar korupciju – apmeklētājiem būs elektroniskās biļetes.

Zelenskis uzsvēra, ka Černobiļa ir arī korupcijas simbols. Piemēram, likumsargi no tūristiem pieņem kukuļus.

Černobiļas atomreaktors uzsprāga 1986.gada aprīlī, un tā rezultātā gandrīz 50 000 kvadrāt metru zemes tika piesārņota. Tūlīt pēc notikušā dzīvību zaudēja vismaz 31 cilvēks, bet nav zināms, cik dzīvību traģēdija prasīja kopumā. Sprādziena sekas ir izjūtamas aizvien.

Saistītie raksti

Ziņas