Zelenskis: Ja Krievija rīkos referendumus, sarunas nebūs iespējamas

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien, 7.augustā, paziņoja, ka gadījumā, ja Krievija okupētajās teritorijās rīkos referendumus par pievienošanos Krievijas sastāvam, sarunas ar Ukrainu vai tās starptautiskajiem sabiedrotajiem nebūs iespējamas, informē ziņu aģentūra Reuters.

Krievijas spēki un to separātistu sabiedrotie šobrīd kontrolē plašas teritorijas Ukrainas austrumu Donbasa reģionā un dienvidu apgabalos. Amatpersonas abos reģionos ir izvirzījušas referendumu rīkošanas iespēju.

Savā nakts video uzrunā Zelenskis sacīja, ka Kijiva stingri turas pie savas nostājas neatdot Krievijai nevienu teritoriju.

«Mūsu valsts nostāja paliek tāda, kāda tā vienmēr ir bijusi. Mēs neatdosim neko no tā, kas mums pieder,» sacīja Zelenskis.

«Ja okupanti turpinās iet šo pseidoreferendumu ceļu, viņi paši sev slēgs jebkādas iespējas risināt sarunas ar Ukrainu un brīvo pasauli, kas Krievijas pusei kādā brīdī noteikti būs nepieciešamas,» uzsvēra Ukrainas prezidents.

Krievijas un Ukrainas amatpersonas rīkoja vairākas sarunu sesijas drīz pēc tam, kad Krievijas spēki 24.februārī iebruka Ukrainā.

Kopumā progress ir neliels, un kopš marta beigām tikšanās nav notikušas, abām pusēm vainojot vienai otru kontaktu pārtraukšanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas