Zelenskis piedāvā apspiestiem krieviem Ukrainas pilsonību

Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelensiks

Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piedāvājis Krievijas pilsoņiem patverties no korupcijas un apspiestības Ukrainā, tā reaģējot uz Kremļa lēmumu atvieglināti piešķirt Krievijas pilsonību cilvēkiem, kuri dzīvo separātistu kontrolētās Ukrainas daļās.

Kā vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, jaunievēlētais prezidents svētdien, 28.aprīlī, Facebook vietnē rakstījis: «Mēs sniegsim Ukrainas pilsonību visu to tautu pārstāvjiem, kuras cieš no autoritāriem un korumpētiem režīmiem. Pirmkārt, krieviem, kuri pašlaik, visticamāk, cieš visvairāk».

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pagājušajā nedēļā parakstījis rīkojumu ar mērķi vienkāršot Krievijas pasu piešķiršanu kaimiņvalsts iedzīvotājiem, kuri dzīvo prokremlisko separātistu kontrolētajā Ukrainas austrumu daļā.

Putins, sestdien, 27.aprīlī, pat norādījis, ka viņš apsverot pilsonības piešķiršanas vienkāršošanu visiem ukraiņiem, ja tie to vēlēšoties.

Krievija izpelnās asu nosodījumu

Maskavas rīcību, kas līdzinās tās darbībām arī attiecībā uz citiem «iesaldētiem» konfliktiem Krievijas kaimiņvalstīs, ir brīdinoši nosodījis pašreizējais Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Saskaņā ar viņa pausto Maskava ar pasu piedāvājumu esot pārkāpusi «sarkano līniju», un tas liecinot par centieniem Ukrainas teritorijā izveidot Krievijas anklāvu.

Nosodījumu paudusi arī Eiropas Savienība, Eiropas Komisijas preses pārstāvei paziņojot, ka redzami Maskavas centieni īstenot «kārtējo Krievijas uzbrukumu Ukrainas suverenitātei.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas