Zelenskis viesosojas Latvijā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis

Latvijā oficiālā vizītē 16.oktobrī viesosies Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Volodymyr Zelenskyy) ar kundzi Olenu Zeļensku (Olena Zelenska), informē Valsts prezidenta kancelejā.

Tikšanās laikā Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidents ar Ukrainas prezidentu pārrunās abu valstu bilaterālās attiecības, Eiropas Savienības un Ukrainas attiecības, kā arī apspriedīsies par Triju jūru iniciatīvu.

Vizītes laikā plānota oficiālā Ukrainas prezidenta un kundzes sagaidīšanas ceremonija laukumā pie Rīgas pils, tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, abu valstu delegāciju sarunas, kā arī Levita un Zelenska paziņojums presei.

Pēc tam paredzēta svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, kā arī saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Vizītes turpinājumā Zelenskis apmeklēs Rīgas Ukraiņu vidusskolu, Latvijas Okupācijas muzeju, aplūkos pieminekli, kas veltīts ukraiņu dzejniekam un māksliniekam Tarasam Ševčenko, un tiksies ar ukraiņu diasporas pārstāvjiem, kā arī atklās piemiņas plāksni, godinot pirmās Ukrainas Tautas Republikas diplomātiskās misijas Rīgā izveidi 1920.gadā.

Latvijas valsts karogi šajā datumā tiks pacelti pie Rīgas domes, tās struktūrvienību, tai pakļauto izpildinstitūciju, iestāžu, uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību ēkām, kā arī pie pašvaldībai piederošām dzīvojamām ēkām, atzīmē Rīgas domē.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs iesaka arī citām juridiskajām un fiziskajām personām pacelt valsts karogu pie to īpašumā esošajām ēkām.

Saistībā ar Ukrainas prezidenta un pavadošo delegāciju oficiālo vizīti vairākās Rīgas ielās tiks ierobežota satiksme.

No 15. oktobra plkst. 20.00 līdz 16. oktobra plkst. 11.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Pils laukumā, Pils ielā, posmā no Poļu gātes līdz Pils laukumam, un Mazajā Pils ielā, posmā no Daugavas gātes līdz Pils laukumam.

Savukārt 16.oktobrī no plkst. 7.00 līdz plkst. 21.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Teātra ielas abās pusēs, posmā no Aspazijas bulvāra līdz Vaļņu ielai, bet no plkst. 7.00 līdz plkst. 18.00 Antonijas ielas abās pusēs, posmā no Andreja Pumpura ielas līdz ēkai Antonijas iela 2, atzīmē Rīgas domē.

Tāpat 16.oktobrī no plkst. 6.00 līdz plkst. 13.15 tiks ierobežota satiksme Aspazijas bulvāra kreisajā pusē, 50 metru garā posmā no Kaļķu ielas virzienā uz Teātra ielu, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra labajā pusē, 50 metru garā posmā no Kaļķu ielas virzienā uz Smilšu ielu un Brīvības laukumā.

Turklāt 16.oktobrī no plkst. 7.00 līdz plkst. 15.30 tiks liegts apstāties un stāvēt Brīvības bulvāra labajā pusē, posmā no Baumaņa skvēra līdz Elizabetes ielai, no plkst. 15.45 līdz plkst. 17.00 – pie ēkas Raiņa bulvārī 7, no plkst. 7.00 līdz plkst. 16.00 – Visvalža ielas abās pusēs, posmā no Ernesta Birznieka Upīša iela līdz ēkai Visvalža ielā 4a un no plkst. 13.00 līdz plkst. 14.30 Meistaru ielas labajā pusē, posmā no Laipu ielas līdz Amatu ielai.

Tostarp 16.oktobrī no plkst. 10.20 līdz plkst. 10.40 un no plkst. 12.30 līdz plkst. 12.35 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Pils laukuma un Muitas ielas krustojumā, Pils laukuma un Torņa ielas krustojumā (pie Latvijas Bankas), Pils laukuma un Krišjāņa Valdemāra ielas krustojumā un Pils laukumā, bet no plkst. 17.30 līdz plkst. 18.00 – Antonijas ielā, posmā no Andreja Pumpura ielas līdz Oskara Kalpaka bulvārim.

Tāpat nepieciešamības gadījumā no plkst. 10.30 līdz plkst. 11.20 Pils laukumā un no plkst. 12.30 līdz plkst. 13.15 Brīvības laukumā tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība.

Nacionālo bruņoto spēku Militārā policija sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības policiju 16.oktobrī no plkst. 11.15 līdz plkst. 13.15 kontrolēs un nepieciešamības gadījumā aizliegs kuģošanas līdzekļu satiksmi Pilsētas kanāla posmā no Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas gājēju tilta līdz gājēju tiltam pie Bastejkalna.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas