Zelenskis ziņo par Ukrainā notiekošo otrajā kara dienā

Krievijai piektdien, 25.februārī, turpinot plaša mēroga karadarbību kaimiņvalsts Ukrainas teritorijā un ukraiņiem aizstāvoties, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nācis klajā ar jaunāko informāciju par notiekošo valstī.

Lūk, Zelenska uzruna, kādu to publicējusi Ukrainas Prezidenta kanceleja.

«Otrais liela apjoma kara rīts. Pulksten 4.00 no rīta Krievijas spēki turpināja raķešu triecienus Ukrainas teritorijā.

Viņi saka, ka civilie objekti viņiem nav mērķis. Tie ir meli. Patiesībā viņi nešķiro, kurās teritorijās darboties.

Tāpat kā vakar, militārpersonas un civiliedzīvotāji ir vienlīdz pakļauti Krievijas uzbrukumam. Šī uzbrukuma mērķis ir izdarīt spiedienu uz jums, Ukrainas pilsoņiem, lai izdarītu spiedienu uz visu mūsu sabiedrību. Es uzsveru: ne tikai uz valdību – uz visiem ukraiņiem. Un šodien – pat vairāk nekā vakar.

Mūsu vīrieši un sievietes – visi Ukrainas aizstāvji – pirmajā dienā neļāva ienaidniekam realizēt iebrukuma operatīvo plānu. Ukraiņi parāda īstu varonību. Vairumā virzienu ienaidnieks tika apturēts. Notiek kaujas. Tāpēc Krievijas uzbrukums turpinās ar cerībām, ka mūsu spēki būs noguruši. Bet neviens nav noguris.

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki sargā mūsu debesis. Cik vien ir iespējams. Ienaidnieku lidmašīnas nodevīgi darbojas virs dzīvojamiem rajoniem, tostarp pār galvaspilsētu.

No rīta debesīs briesmīgi sprādzieni virs Kijevas, bombardēšana, trāpījums mājā, ugunsgrēks – tas viss atgādina pirmo šādu uzbrukumu mūsu galvaspilsētai, kas notika 1941.gadā.

Šorīt mēs vienatnē aizstāvam savu valsti, tāpat kā vakar. Pasaules spēcīgākie spēki noskatās no attāluma.

Vai vakardienas sankcijas pārliecināja Krieviju? Mēs dzirdam debesīs un redzam uz zemes, ka ar to nepietiek. Ārvalsts karaspēks aizvien cenšas kļūt aktīvāks mūsu teritorijā.

Tikai ukraiņu solidaritāte un apņēmība var saglabāt mūsu brīvību un aizsargāt valsti. Armija, robežsargi, Nacionālā Gvarde, policija, izlūkdienesti, Teritoriālie aizsardzības spēki – visi savus uzdevumus veic maksimālā apjomā.

Ir ļoti svarīgi, lai arī mūsu iedzīvotāji šodien demonstrētu maksimālu izturību un savstarpēju atbalstu. Rūpējieties par savu ģimeni un mīļajiem, bet neaizmirstiet par apkārtējiem cilvēkiem, par tiem, kuri ir vientuļi, par tiem, kuri ir vecāki. Palīdziet viņiem ar pārtiku. Palīdziet atrast patvērumu, kad ir gaisa uzbrukuma trauksme. Palīdziet piekļūt pārbaudītai oficiālai informācijai.

Apturiet ienaidnieku visur, kur to redzat. Ukrainas liktenis ir atkarīgs tikai no ukraiņiem. Neviens, izņemot mūs pašus, nekontrolēs mūsu dzīvi. Mēs esam uz savas zemes, taisnība ir mūsu pusē. Sagraut mūsu raksturu nebūs iespējams. Kalibr tipa raķetes ir bezspēcīgas pret mūsu brīvību.

Krievijai agri vai vēlu ar mums tomēr būs jārunā, jārunā par to, kā izbeigt kaujas un apturēt šo iebrukumu. Jo ātrāk sāksies saruna, jo mazāki būs Krievijas zaudējumi.

Cienījamie Krievijas Federācijas pilsoņi! Kā jau teicu, šonakt viņi sāka bombardēt Kijevas varoņpilsētas dzīvojamos rajonus. Tas viss man atgādina 1941.gadu. Visiem Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri iznāk protestēt, gribu teikt – mēs satiekamies. Tas nozīmē, ka jūs mūs sadzirdējāt. Tas nozīmē, ka jūs sākat mums uzticēties. Cīnies par mums. Cīnīties pret karu.

Dārgie Ukrainas pilsoņi. Mēs sevi aizstāvam! Mēs neapstājamies! Slava jums! Slava mūsu armijai! Slava Ukrainai!»

Lasiet arī: ES pastiprina sankcijas, kas būs ar «maksimālu ietekmi uz Krievijas ekonomiku un politisko eliti»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas