Zemes stunda 2019. Cikos jāizslēdz gaisma?

Sestdien, 30.martā, visā pasaulē, tostarp Latvijā, tiks atzīmēta Zemes stunda. Tās laikā plkst. 20.30–21.30 ikviens aicināts izslēgt gaismu, tā simboliski pievienojoties pasaules lielākajai vides akcijai. Gaismas izslēgšana demonstrē atbalstu klimata un vides problēmu risināšanai.

Pasaules Dabas fonds, visā pasaulē organizējot Zemes stundu, aicina pievērst uzmanību arī dabas bioloģiskās daudzveidības samazināšanās problēmai. Pirmie dabas skaitīšanas rezultāti rāda, ka arī Latvijā būtiski samazinās dabas daudzveidība. Dabas skaitīšanas pirmajā gadā vērtīgos biotopus konstatēja vien piektajā daļā apsekoto teritoriju. Īpaši apdraudētas ir pļavas. Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti secinājuši, ka no pērn apsekotajām pļavām par bioloģiski vērtīgām var uzskatīt vien 17%. Samazinās arī vērtīgo mežu biotopu apjomi – meži kļūst jaunāki un vienveidīgāki.

Lai apliecinātu savu dalību šī gada akcijā, ikviens aicināts iemūžināt Zemes stundas mirkļus.

Pasaules Dabas fonds aicina:

– Izslēdz gaismu.

– Ievieto sociālajos tīklos kāda sev svarīga dabas objekta fotoattēlu, pievienojot tēmturi #zemesstunda, #earthhour.

– Apņemies un uzsāc videi draudzīgas iniciatīvas – maini savus ikdienas paradumus. Sāc ar apzinātu izvēli taupīt enerģiju, pārvietoties ar sabiedrisko transportu vai velosipēdu, izvēlēties vietējo, sezonai atbilstošu un ekoloģiski audzētu pārtiku bez vai videi draudzīgā iepakojumā, neradīt atkritumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas