Zemestrīce Haiti izdzēš lielu skaitu dzīvību

Spēcīgi pazemes grūdieni Karību jūras reģiona valstī Haiti prasījuši 1 419 cilvēku dzīvības. Daudz ir arī savainotu cilvēku, bet bezvēsts pazudušo iedzīvotāju skaits vēl nav zināms, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Zemestrīce ar epicentru blīvi apdzīvotās Haiti dienvidaustrumos notika sestdien, 14.augustā. 7,2 magnitūdas stipri pazemes grūdieni radījuši tik lielus postījumus, ka bez pajumtes palikušas vairāk nekā 30 000 ģimeņu. Humānās palīdzības organizācijas vēsta, ka dabas katastrofu pārcietušajiem iedzīvotājiem papildus pajumtei trūkst arī dzeramā ūdens.

Lasiet arī: Video: ASV aizstāv lēmumu izvest spēkus no Afganistānas

Līdztekus 1 419 bojāgājušajiem zemestrīcē traumas un citus miesas bojājumus guvuši vairāk nekā 6 900 iedzīvotāju. Pagaidām nezināms skaits Haiti iedzīvotāju ir pazuduši bez vēsts. Salīdzinoši nabadzīgajā valstī, kur jūlijā tika nogalināts prezidents Jovenels Moīse (Jovenel Moïse), dabas katastrofa sagrāvusi ne tikai dzīvojamās ēkas, bet arī baznīcas un skolas.

Smagāk cietušajos apvidos, jo sevišķi Leskajesas pilsētā, Haiti civilās aizsardzības dienests aicinājis iedzīvotājus, kuru mājas nav sagruvušas, uz laiku izmitināt pie sevis savus kaimiņus, kuriem nav paveicies. Šonedēļ Haiti skar arī apjomīgas lietusgāzes, radot bažas, ka zemestrīcei varētu sekot arī zemes nogruvumi, vēsta BBC.

Video materiālā bez skaņas redzami zemestrīces radītie postījumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas