Zemestrīce Horvātijā noposta daļu pilsētas

Horvātijā notikusi otrā stiprā zemestrīce divu dienu laikā. Ne mazāk kā septiņi cilvēki ir gājuši bojā un vairāki desmiti guvuši dažādas pakāpes miesas bojājumus, vēsta britu ziņu portāls The Guardian un ziņu aģentūra AP.

Saskaņā ar Eiropas-Vidusjūras reģiona seismoloģijas centra datiem otrdien, 29.decembrī, Horvātijā notikusi 6,4 magnitūdas stipra zemestrīce, kas bijusi otrā divu dienu laikā. Pazemes grūdienu epicentrs bijis pie Petriņas pilsētas, kas atrodas 46 kilometru attālumā no galvaspilsētas Zagrebas.

Petriņā, kur dzīvo aptuveni 25 000 cilvēku, pazemes grūdieni sagrāvuši daļu pilsētas ēku.

Vēl sliktāk klājies blakus esošam ciematam, kas saskaņā ar Horvātijas valsts televīzijas HRT vēstīto ir gandrīz pilnībā nopostīts un kur gājuši bojā seši no līdz šim zināmajiem septiņiem zemestrīces upuriem.

«Mana pilsēta ir pilnībā izpostīta. Mums ir beigti bērni,» Petriņas pilsētas mērs Darinko Dumbovičs (Darinko Dumbović) sacījis HRT. «Tas ir kā Hirosimā – puse pilsētas vairs nav.»

Zemestrīces postījumu vietās turpina strādāt glābēji ar suņiem. Līdz šim ir izdevies no ēku un infrastruktūras gruvešiem izvilkt dzīvus sešus cilvēkus. Slimnīcās ievietoti 26 cietušie, bet daudzi cilvēki pagaidām ir meklēšanā, tā, citējot vietējo varasiestāžu pausto, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas