Zemestrīce Japānas budžeta izdevumus palielinājusi līdz 1,1 triljonam dolāru gadā

Japānas valdība apstiprinājusi budžetu 2011. – 2012. finanšu gadam, kas iesākas 1. aprīlī – izdevumu daļa tajā sasniedz 1,1 triljonu dolāru.

Jau 2010. – 2011. finanšu gadā izdevumu apjoms bija pietuvojies rekordam, gandrīz sasniedzot triljonu dolāru gadā, vēsta Reuters.

Opozīcijas kontrolētā Japānas parlamenta augstākā palāta budžeta projektu 2011. – 2012. gadam noraidījusi, taču finanšu dokumentu izdevās pieņemt, jo valdošajai partija ir vairākumā apakšējā, daudz ietekmīgākajā palātā.

Izdevumus galvenokārt plānots virzīt Japānas ekonomikas atjaunošanai pēc postošās zemestrīces šī gada 11. martā. Šī mērķa īstenošanai valdībai nāksies pieņemt speciālus budžeta papildinājumus, kas norādītu mērķus, kur un kā plānots izlietot līdzekļus.

Valdība neizslēdz iespēju īstenot vairākus nepopulārus lēmumus, tostarp arī nodokļu paaugstināšanu, lai pēc iespējas ātrāk novērstu zemestrīces radītos postījumus un iegūtu tam nepieciešamos finanšu līdzekļus.

Zemestrīcē un cunami Japānā bojā gājuši un bez vēsts pazuduši 27 000 cilvēku, savukārt bez pajumtes palikuši aptuveni 270 000 japāņu. Aplēsts, ka dabas katastrofas Japānai radījušas zaudējumus vairāk nekā 300 miljardu dolāru apmērā.

 

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. nenormāli. laikam jau tomēr tiem sektantiem būs jātic, ka nāk pasaules gals. vai arī vienkārši mainās cikls. galu galā, vēstures pieredze liecina, ka pasaule piedzīvo ne vienu vien ledus laikmetu, kāpēc tad ne šobrīd un kāpēc tam nenotikt ar mums?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas