Ziemā vīriešiem problēmas sagādā auto novietošana, sievietēm – sānslīde

Galvenās problēmas, ar ko autovadītāji visbiežāk saskaras ziemā, ir grūtības novietot auto stāvēšanai lielo kupenu dēļ ceļmalās (66%), saslīdēšana uz slikti tīrītiem ceļiem (45%), kā arī problēmas iedarbināt automašīnu liela sala dēļ (32%).

Gandrīz trešdaļa (28%) autovadītāju ziemā arī saskārušies ar problēmām iekļūt automašīnā aizsalušo durvju dēļ (28%), bet vēl piektdaļai (23%) gadījies iestrēgt kupenās. Savukārt 14% grūtības ziemā sagādājis sasalis logu tīrāmais šķidrums, kā rezultātā apgrūtināta automašīnas priekšējā stikla tīrīšana, liecina Swedbank P&C Insurance veiktās autovadītāju aptaujas rezultāti.

Starp autovadītāju atbildēm parādās arī tādi starpgadījumi kā sasists priekšējais vējstikls un lukturis no pretī braucoša grants kaisītāja neatsijātajiem akmeņiem, ziemai nesagatavotu autovadītāju lēnā pārvietošanās, kas provocē agresīvu braukšanu un izraisa auto avārijas, kā arī nolietotu ziemas riepu izraisīti negadījumi.

Vīriešiem biežāk nekā sievietēm ziemā ir problēmas ar automašīnas novietošanu ielas malā lielo kupenu dēļ (71% vīriešu pretstatā 60% sieviešu). Savukārt sievietēm biežāk nekā vīriešiem ir gadījies saslīdēt uz slikti tīrītiem ceļiem (49% sieviešu pretstatā 41% vīriešu). 15% sieviešu (pretstatā 1% vīriešu) nevarēja norādīt likstas, ar ko visbiežāk gadījies saskarties ziemā. To iespējams skaidrot ar to, ka daļa sieviešu ir piesardzīgas un ziemā izvairās vadīt automašīnu, lai neiekļūtu satiksmes negadījumā.

Pieaugot autovadītāju vecumam, pieaug arī auto vadīšanas prasmes un braukšana ziemas apstākļos vairs nesagādā tik lielas problēmas. Tā, piemēram, problēmas ar automašīnas saslīdēšanu uz nenotīrītiem ceļiem, iestrēgšana kupenās biežāk ir gadījusies autovadītājiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem (attiecīgi 52% un 31%). Tikmēr autovadītāji, kas vecāki par 40 gadiem, ar šādām problēmām saskaras daudz retāk (auto saslīdēšana gadījusies 39%, iestrēgšana kupenās – 14%).

Rīdzinieki biežāk nekā citās pilsētās un laukos dzīvojošie norāda, ka ziemā saskaras ar problēmām novietot automašīnu sašķūrēto kupenu dēļ ceļa malās (attiecīgi 73% rīdzinieku pretstatā 65% citu pilsētu un 58% laukos dzīvojošajiem) un auto saslīdēšanu uz slikti tīrītiem ceļiem (attiecīgi 50% pretstatā 43% un 41%). Savukārt laukos un citās pilsētās dzīvojošie autovadītāji biežāk nekā galvaspilsētas iedzīvotāji norāda, ka ziemā ir problēmas iedarbināt automašīnu lielā sala dēļ (36% pilsētu iedzīvotāji un 34% laukos dzīvojošie pretstatā 24% rīdzinieku).

102.000.102.6517

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas