Ziemas Olimpiskās spēles bildēs un skaitļos

Noslēgušās vēsturē dārgākās Ziemas Olimpiskās spēles, kas notikušas Sočos, Krievijā.

BNN piedāvā gan atskatu uz krāšņo ceremoniju, gan ieskatu dažādos interesantos skaitļos, kas raksturo aizvadītās spēles.

– Uzceļot 11 jaunus olimpiādei paredzētus kompleksus, Krievija iztērējusi kopumā 51 miljardu ASV dolāru (37, 2 miljardus eiro), šādi pārspējot iepriekšējo līderi dārdzībā – Pekinas Vasaras Olimpiskās spēles (46,5 miljardi dolāru – 33,92 miljardi eiro).

– Soči atrodas subtropu joslā un ziemā gaisa temperatūra reti ir zemāka par 12 grādiem pēc Celsija. Sacensības, kurām nepieciešams liels sniega daudzums norisinājās kalna ciematā Krasnaja Poļana, uz kurieni transportēts sniegs no Somijas gadījumā, ja laiks būtu nepiemēroti silts.

– Soču zelta medaļa ir veidota no 516 gramiem sudraba un 6 gramiem zelta. Taču, cik īsti tā ir vērta? Krievija saviem zelta medaļas ieguvējiem katram apsolījusi 120 000 ASV dolāru (87 546 eiro). Amerikas Savienotās Valstis vēl nav nākušas klajā ar paziņojumu, taču Londonas spēlēs sportistiem piešķirti 25 000 dolāru (18 238). Tikmēr Latvija saviem sportistiem individuālajos sporta veidos paredz naudas balvu 142 000 eiro apmērā (pēc nodokļu nomaksas).

– Krievijas izlase kopumā izcīnīja 33 medaļas, no kurām 13 bija zelta, 11 sudraba, bet deviņas bronzas, vēsta aģentūra LETA.

– Zīmīgi, ka pirms četriem gadiem Vankūveras Olimpiādē krievi izcīnīja vien 15 medaļas (trīs zelta, piecas sudraba un septiņas bronzas), bet medaļu kopvērtējumā toreiz uzvarēja Kanāda, kas izcīnīja 26 olimpiskās medaļas (14 zelta, septiņas sudraba un piecas bronzas).

– Šoreiz Kanāda ierindojās tikai trešajā vietā, izcīnot 25 medaļas (desmit zelta, desmit sudraba un piecas bronzas).

– Savukārt otrajā vietā Sočos godalgoto vietu ziņā palika Norvēģija, kuras kontā 26 medaļas (11 zelta, piecas sudraba un desmit bronzas)

– No Baltijas valstīm vienīgās medaļas izcīnīja Latvija (divas sudraba un divas bronzas), ieņemot 23.vietu, bet Igaunijas un Lietuva pie medaļām prestižajā sporta notikumā šoreiz nespēja tikt.

– Kopumā Soču olimpiskajās spēlēs godalgas izcīnīja 26 valstu pārstāvji.

– Par medaļām Sočos sacentās aptuveni 2 800 sportisti no 88 valstīm, kuri sadalīja 98 godalgu komplektus 15 sporta veidos.

Ref:103.000.103.5063

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas