Ziemassvētkos gaidāms sniegs, valsts rietumos – arī lietus

Nedēļas nogalē ciklona ietekmē gaidāms sniega segas pieaugums, un aukstas naktis. Savukārt nākamās nedēļas laikā Latvijas rietumos gaidāms atkusnis, arī lietus, bet austrumos pamatā saglabāsies sals un sniegs.    

Nedēļas izskaņā Latvijā laika apstākļus noteiks aktīvs ciklons, kurš no Centrāleiropas virzīsies uz austrumiem. Tā ziemeļu malas ietekmē gaidāms lielākoties mākoņains laiks un sniegs. Vietām Latvijā sniega segas biezums pieaugs par 3-5 cm. Gaisa temperatūra lielākoties pieturēsies -2…-8 grādu robežās pēc Celsija, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Svētku dienas iesāksies ar salu – naktī uz pirmdienu, 24.decembri, atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies un nokrišņi mitēsies, bet, debesīm skaidrojoties, vietām gaisa temperatūra pazemināsies līdz -13…-15 grādiem, arī dienā austrumos pieturēsies sals ap -5…-10 grādiem, rietumos būs siltāks.

Pirmajos un Otrajos Ziemassvētkos, no rietumiem pastiprinoties ciklona ietekmei, gaidāms sniegs, bet, gaisa temperatūrai paaugstinoties, rietumos arī lietus. Nedēļas otrajā pusē, ciklonam pakāpeniski virzoties uz austrumiem, teritorijā no rietumiem ar brāzmainiem vējiem ieplūdīs vēl siltākas gaisa masas un termometra stabiņš vietām sasniegs +2…+5 grādu atzīmes, vien valsts austrumos pieturēsies neliels sals.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas