Ziemassvētku mielastam vairums Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt līdz 60 eiro

Šajos Ziemassvētkos svētku mielastam 22% Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt no 41 līdz 60 eiro, gandrīz ceturtā daļa – no 21 līdz 40 eiro un 10% līdz 20 eiro.

Vairāk nekā 100 eiro plāno tērēt 6% iedzīvotāju, taču pirmssvētku periodā vēl skaidru plānu par gaidāmajiem tēriņiem nebija 23% iedzīvotāju, liecina Maxima mazumtirdzniecības kompass veiktās aptaujas dati.

Latvijas iedzīvotāji, gatavojoties Ziemassvētku mielastam, ir tradīciju piekritēji. Aptaujas dati rāda, ka 65% iedzīvotāju svētku maltīti gatavo pēc tradicionālām mantotām ģimenes receptēm.

Maxima Latvija Biznesa analītikas departamenta vadītāja Zane Kaktiņa papildina: «42% iedzīvotāju norādījuši, ka visiecienītākais Ziemassvētku ēdiens ir mandarīni. Tiem seko speķa pīrāgi, štovēti kāposti, piparkūkas, rasols, gaļas cepetis un pelēkie zirņi ar speķi. Populārākās atbildes maltīšu gatavošanai svētkos aiz ģimenē mantotām receptēm bija improvizācija, tā norādīja 49% respondentu, pēc pieejamajām receptēm medijos gatavo 25% un pēc recepšu grāmatām 25% iedzīvotāju. Savukārt, lai visu svētku mielastam nepieciešamo sagādātu, 59% iedzīvotāju plāno apmeklēt divus līdz trīs veikalus.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas