Ziemeļkoreja nolemj nepiedalīties Tokijas Olimpiskajās spēlēs vīrusa dēļ

Līdz Tokijas Olimpiskajām spēlēm atlikuši trīs mēneši. Ziemeļkoreja nolēmusi nesūtīt savu sportistu delegāciju uz Japānu, lēmumu skaidrojot ar bažām par sportistu veselību koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Lēmums Ziemeļkorejas Olimpiskajā komitejā pieņemts marta beigās. «Komiteja nolēma nepievienoties 32. Olimpiskajām spēlēm, lai pasargātu sportistus no koronavīrusa izraisītās pasaules veselības krīzes,» paziņots Ziemeļkorejas Sporta ministrijas tīmekļa vietnē.

Lasiet arī: Tokija: Olimpiskās spēles notiks, lai arī kā attīstītos Covid-19

Japāna un Dienvidkoreja savukārt bija plānojušas izmantot sporta notikumu, lai mazinātu spriedzi reģionā saistībā ar Ziemeļkorejas kodolbruņošanos un ieroču izmeģinājumiem. Japānas premjerministrs Jošihide Suga iepriekš norādījis, ka plāno uz spēlēm aicināt gan kādu no Ziemeļkorejas vadošajām amatpersonām, gan ASV prezidentu Džo Baidenu (Joe Biden), lai rīkotu diplomātiskas tikšanās.

Tikmēr Japānā turpinās olimpiskās lāpas stafete, gaidot Tokijas Vasaras olimpiskās spēles, kuru norises laiks nosprausts no 23.jūlija līdz 8.augustam. Sporta pasākumu, kas Covid-19 dēļ nenotika sākotnēji plānotajā laikā 2020.gadā, būs liegts apmeklēt skatītājiem no ārvalstīm, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas