Ziemeļkorejas Kims ierodas Krievijā uz tikšanos ar Putinu

Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns ieradies Krievijā, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, tā cerot nodrošināt Maskavas atbalstu starptautisko sankciju mīkstināšanai pret Ziemeļkoreju.

Kā vēsta Krievijas ziņu aģentūra RIA un kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Kims trešdien, 24.aprīlī, ieradies Krievijas Tālajos Austrumos ar bruņu vilcienu no Ziemeļkorejas. Robežpilsētā Khasanā Krievijas amatpersonas viņu sveikušas ar ziediem un atbilstoši tradīcijām uzdāvinājušas maizi un sāli.

Abu valstu vadītāju tikšanās notiks Vladivostokas pilsētā ceturtdien, 25.aprīlī, un sarunu dienaskārtības galvenais jautājums būs Ziemeļkorejas kodolatbruņošanās sarunas ar Amerikas Savienotajām Valstīm, tā pavēstījis Kremļa padomnieks Jurijs Ušakovs.

Reuters komentē, ka Kims Čenuns vēlas panākt lielāku Maskavas atbalstu Phenjanas diplomātiskiem centieniem pēc tam, kad Ziemeļkorejas-ASV otrā galotņu sanāksme februārī noslēdzās aprauti, pusēm nespējot vienoties par Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos apmaiņā pret ASV apņemšanos atcelt sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas