Ziemeļmaķedonija aizvada pirmās vēlēšanas kopš nosaukuma maiņas

Skopje, Ziemeļmaķedonija

Balkānu valstī Ziemeļmaķedonijā trešdien, 15.jūlijā, norisinās pirmās vēlēšanas, kopš valsts nosaukuma maiņas, kas atrisināja strīdu ar Grieķiju un pavēra ceļu uz NATO un kandidēšanai uz iestāšanos ES, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Parlamenta vēlēšanas valstī, kas kopš 2019.gada no Maķedonijas pārtapusi Ziemeļmaķedonijā, tiek uzskatītas par svarīgu ārpolitiskā kursa izvēlē pēc tam, kad ES ir atteikusies nosaukt datumu, kad tiks uzsāktas sarunas par iestāšanos organizācijā.

Sabiedriskās domas aptauju rezultāti rāda, ka vēlēšanās nav paredzams pārliecinošs vienas partijas pārsvars. Vadošie politiskie spēki ir Maķedonijas Sociāldemokrātiskā savienība ar bijušo premjerministru Zoranu Zaevu priekšgalā un nacionālkonservatīvā partija Iekšējā Maķedonijas Revolucionārā organizācija — Maķedonijas Nacionālās vienotības demokrātiskā partija.

Vēlēšanas sākotnēji tika izsludinātas 12.aprīlī, taču tika pārceltas saistībā ar COVID-19 pandēmiju. Ziemeļmaķedonija kopš 2020.gada ir militārās alianses NATO dalībvalsts, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas