Ziemeļmaķedonijas vēlēšanās iedzīvotāji izvēlas ceļu uz ES

MSDS līderis Zorans Zaevs

Ziemeļmaķedonijas pirmajās parlamenta vēlēšanās kopš valsts nosaukuma maiņas un iespējas pretendēt uz iestāšanos ES ir izvarējuši proeiropeiskie sociāldemokrāti, vēsta ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

«Mums bija mierīgas, cienījamas, brīvas, demokrātiskas un drošas vēlēšanas,»

piesakot savu uzvaru vēlēšanās, preses konferencē norādīja Maķedonijas Sociāldemokrātiskās savienības (MSDS) līderis, bijušais premjerministrs Zorans Zaevs.

Saskaņā ar Ziemeļmaķedonijas Valsts Vēlēšanu komisijas paziņojumu 15.jūlija vēlēšanās MSDS ieguvusi 36,13 balsu. Otrajā vietā ar 34,65% balsu ierindojusies labēji noskaņotā Iekšējā Maķedonijas Revolucionārā organizācija — Maķedonijas Nacionālās vienotības demokrātiskā partija (IMRO-MNVDP).

Lasiet arī: Ziemeļmaķedonija aizvada pirmās vēlēšanas kopš nosaukuma maiņas

Nevienai no galvenajām sāncensēm nepietiek balsu, lai iegūtu vairākumu Ziemeļmaķedonijas parlamentā, kur kopumā ir 120 deputātu vietas. MSDS varētu izveidot valdības koalīciju ar trešās vietas ieguvēju etnisko albāņu partiju Integrācijas demokrātisko savienību, kas izcīnījusi 15 deputātu vietas. Tā ir prasījusi, lai par premjerminstru kļūst kāds etniskais albānis, kas savukārt nav pieņemams ne MSDS, ne arī IMRO-MNVDP.

Arī ceturto vietu izcīnījusi albāņu partija, proti, Albāņu apvienība, kurai Ziemeļmaķedonijas parlamenta pirmajā sasaukumā būs 12 deputātu vietas. Ņemot vērā politisko spēku samēru, valdības veidošana būs sarežģīta, tomēr ir gaidāma proeiropeiskas valdības izveide, rezumē Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas