Zilākalna virsotnē uzbūvēta skatu platforma par 15 tūkstošiem eiro

Zilākalna virsotnē esošajā Imanta kalniņā uzbūvēta skatu platforma par 15 127 eiro, informē Kocēnu novada dome.

Platforma ir ar norobežojošu barjeru un soliņiem, kā arī takas malā, kas ved uz virsotni no Zilākalna ciemata puses, uzstādīts informatīvs stends, kurā izvietotā informācija ir saskaņota ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi. Skatu platforma būvēta saskaņā ar dabas lieguma Zilaiskalns dabas aizsardzības plānu, lai slēgtu cilvēku kustību pa visstāvāko taku drošības un augsnes erozijas novēršanas dēļ.

Kocēnu novada pašvaldība, piesaistot Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu, ir īstenojusi projektu Dabas lieguma un svētvietas «Zilaiskalns» infrastruktūras uzlabošana.

Būvniecības procesa kopējās izmaksas ir 15 127 eiro, no kuriem 13 500 eiro ir Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums.

Skatu platformas un informatīvā stenda projekta autors ir SIA Marta Saule, arhitekts Zintis Butāns. Būvdarbus veica iepirkumu procedūras uzvarētājs – SIA Krafter, būvuzraudzību SIA Krāčupe, būvuzraugs Valdis Valainis.

Projekta pieteikums tika iesniegts vietējās rīcības grupas biedrības No Salacas līdz Rūjai izsludinātajā LEADER pieejas projektu konkursā ELFLA finansējuma piešķiršanai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju ietvaros.

Kocēnu novada dome aicina ikvienu izvērtēt savus ieradumus, dodoties dabā un ievērot principu Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes. «Pirmkārt, pievērst uzmanību līdzi ņemamo produktu iepakojumiem, otrkārt, nenest līdzi neko lieku, lai nerastos vēlme no tā pusceļā atbrīvoties, treškārt, nemeklēt mazās atkritumu urnas pārgājienu maršrutos mežā, purvā vai citviet dabas objektos, bet gan nest tos sev līdzi un izmest lielajās atkritumu tvertnēs,» norāda domē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas