Zinātnieki atklājuši, kāda ir baltvīna saistība ar ādas vēzi

Tev nekavējoties vajadzētu samazināt baltvīna lietošanu uzturā un nomainīt to uz sarkanvīnu, jo, ja tu domā, ka vīns ir dzīvības eliksīrs, tu kļūdies. Izrādās, ka alkohols metabolisma procesā rada kancerogēnus blakusproduktus.

Tomēr līdz šim brīdim zinātniekiem nebija izdevies sasaistīt alkohola lietošanu ar ādas vēža risku. Jaunā pētījumā, kas publicēts izdevumā ASV vēža izpētes asociācijas žurnāls atklāts, ka tiem, kuri alkoholu lieto ikdienā, ir par 14% augstāks risks saslimt ar ādas vēzi, nekā tiem, kuri to nedara, kā arī par 73% paaugstinās iespējamība iegūt melanomu vietās, kas parasti netiek pakļautas saules staru iedarbībai, ja persona vienas diennakts laikā izdzer 20 vai vairāk gramus alkohola.

Ja tavs iecienītākais dzēriens ir tieši baltvīns, tad tālākā informācija nebūt nebūs iepriecinošāka. Kad zinātnieki salīdzināja melanomas risku starp alkohola lietotājiem, izrādījās, ka tiem, kuri ikdienā iecienījuši baltvīnu, ir par 13% augstāka iespējamība iegūt ādas vēzi nekā tiem, kuri lieto sarkano vīnu, alu vai stipros alkoholiskos dzērienus.

Drinking up troubles

Pētījuma autori papildina, ka, salīdzinājumā ar citiem alkoholiskajiem dzērieniem, vīnā dabīgu procesu rezultātā ir vairāk kancerogēno blakusproduktu. Sarkanajā vīnā esošie antioksidanti spēj samazināt kancerogēno vielu radīto risku, bet baltajā vīnā ir stipri mazāk antioksidantu, tas izskaidro, kādēļ tā baudītājiem ir lielāka iespējamība saslimt ar melanomu.

Zinātnieki šobrīd veic pētījumus, lai padziļināti noskaidrotu alkohola saistību ar vēzi, kā arī tā ietekmi uz citām etniskajām grupām, jo veiktajos pētījumos piedalījušies pārāk maz cilvēku, lai par šo tēmu izdarītu plašākus secinājumus.

Lai arī nepieciešami papildus pētījumi, ASV Pretvēža biedrības pārstāvji iesaka ierobežot alkohola patēriņu, lai samazinātu risku saslimt ar vēzi, kā arī pētījuma autori apgalvo, ka cilvēkiem ar paaugstinātu melanomas risku (gaiša āda, daudz dzimumzīmju, iepriekšēja saslimšana ar melanomu) būtu prātīgi atteikties no regulāras alkohola lietošanas.

Toasting with glasses of water and red wine

Līdz brīdim, kad tiks atklāts, kādēļ baltvīna lietošana un melanoma iet roku rokā, baltvīnu ieteicams aizvietot ar sarkanvīnu.

Avots: 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas