Zinātnieki atklāk šokējošu faktu par kaķu slepkavnieciskajām tieksmēm

Edinburgas universitāte veica pētījumu, kurā salīdzināja parastos mājas kaķus ar saviem lielajiem kaķu radiniekiem – rezultāti ir pārsteidzoši.

Jaunais pētījums atklāj, ka par spīti kaķu mīļumam un nevainīgajam izskatam, spīdums viņu acīs varētu liecināt par kaķu slepkavnieciskajiem instinktiem.

Pētījuma laikā parastie mājas kaķi tika salīdzināti ar savvaļas kaķiem, piemēram, tādiem kā lauvas. 

Pētījums atklāja, ka dažādu šķirņu kaķiem ir raksturīgas vienādas rakstura iezīmes – dominance, impulsivitāte un neirotisms.

Salīdzinot sniega leopardu, Skotijas savvaļas kaķi un Āfrikas lauvu ar mājas kaķi, izrādījās, ka tiem bija līdzīgas rakstura iezīmes – agresija un neirotiska uzvedība.

Un, ja parastais mājas kaķis būtu mazliet lielāks, viņš noteikti censtos tevi nogalināt.

Kaķus vērtēja pēc cilvēka personības iezīmēm skalā no 1 līdz 5.

Šīs iezīmes bija: atvērtība pret jaunu pieredzi, apzinīgums, ekstravertums/intravertums, atsaucība un neirotisms. Tāpat kaķi tika vērtēti arī pēc tādas rakstura iezīmes kā rotaļīgums – kaķiem bija ļoti augsts rotaļīguma un uzbudinājuma līmenis. 

Psihologs Makss Vatčels brīdina, ka cilvēkiem ir jāapzinās, ka, ņemot mājās turēt kaķi, viņi ielaiž savā dzīvē mazu plēsoņu.

Cat

Ir svarīgi saprast sava kaķa raksturu – atšķirīgiem kaķiem ir atšķirīgi raksturi, tomēr ir arī daudz līdzīgu rakstura iezīmju.

Kaķis ir lielisks ģimenes loceklis daudziem cilvēkiem – kaķi ir fantastiski, mīļi kompanjoni, bet tikai līdz brīdim, kad viņi pavēršas pret tevi.

Avots: www.mirror.co.uk

Saistītie raksti

10 KOMENTĀRI

  1. Un kaa ar faktu ,kad kaki kljuust par glaabeejiem ,ne tikai sava saimnieka u taa gimenes loceklju ,bet kara apstaakljos -karaviiru glaabeejiem utml.??Cik netiek rakstiits par gaazes nopluudeem un uzbrukumiem kara ar gaazi ,kur kaki noreageeja un glaaba cilveekus?Par ugunsgreekiem ,dabas stihijaam u.o.

  2. Lieciet dzīvniekus mierā! Atraduši īstos slepkavas – kaķus. Paskatieties paši uz sevi – cilvēks ir visbriesmīgākais un kaitējošākais radījums uz zemes.
    ”saimnieks” – par tādiem vārdiem vien tevi vajag iebāzt maisā, akmeni klāt un aiziet jūrā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas