Zināms, kura partija grasās visvairāk tērēties priekšvēlēšanu aģitācijai

Partijas līdz 30.aprīlim noslēgušas līgumus 741 155 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija.

Partija Saskaņa noslēgusi līgumus par 140 310 eiro, Jaunā konservatīvā partija – 90 415 eiro, Latvijas attīstībai – 69 857 eiro, Latvijas Zaļā partija – 58 832 eiro, Zaļo un Zemnieku savienība – 54 919, bet Jaunā vienotība 54 766 eiro, Latvijas Reģionu apvienība 47 496 eiro.

Latvijas Krievu savienība noslēgusi līgumus par 47 151 eiro, Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – 44 802 eiro, KPV LV – 28 531 eiro, Latvijas Zemnieku savienība – 22 080 eiro, Mūsu partija – 18 401 eiro, Latgales partija – 13 833 eiro, bet Kustība Par! līgumus noslēgusi par 13 009 eiro.

Progresīvie noslēguši līgumus par 12 744 eiro, Daugavpils novada partija – 7 126 eiro, bet Liepājas partija par 6 323 eiro.

Pārējo politisko spēku noslēgtie līgumi nepārsniedz 3 604 eiro robežu.

Jau ziņots, ka Latvijā 6.februārī sākas 120 dienu garais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 5.jūnijā paredzētajām pašvaldību vēlēšanām.

Šajā periodā noteikti priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi, tostarp attiecībā uz aģitācijas materiālu izvietošanu preses izdevumos, publiskajās vietās, internetā, kā arī elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Aģitācijas veicējiem, tostarp, partijām, to apvienībām un deputāta kandidātiem, atļauts izvietot apmaksātu priekšvēlēšanu aģitāciju tikai pie tiem reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) iesniedza priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izcenojumus.

Katrā pašvaldības teritorijā ir noteikts finanšu līdzekļu limits, cik politiskie spēki drīkst izlietot politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem vai dāvinājumiem.

Tas nozīmē, ja partija vai partiju apvienība plāno kandidēt visā Latvijas teritorijā, maksimālais priekšvēlēšanu aģitācijas apmērs limitēto izdevumu mērķiem ir 439 322 eiro.

KNAB vērš uzmanību, ka priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan deputāta kandidāta individuālie izdevumi. 

KNAB atgādina, ka šajā periodā aizliegta slēptā aģitācija un administratīvo resursu izmantošana. Sabiedrībai atpazīstamākais slēptās aģitācijas veids ir nenorādīts aģitācijas materiāla apmaksātājs. Ja rodas aizdomas par iespējamu apmaksātu slēpto aģitāciju, par to nepieciešams ziņot KNAB vai NEPLP.

Šoreiz pašvaldību vēlēšanās netiks vēlēts jaunais Rīgas domes sastāvs, jo galvaspilsētā ārkārtas vēlēšanas notika pērn.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas