Zinātnieki atrod ilgtspējīgu uzturu, kas ļaus dzīvot ilgāk un neiznīcināt planētu

Starptautiska zinātnieku grupa, kurā ANO paspārnē apvienojušies lauksaimniecības, dabas aizsardzības un uztura speciālisti, ir izstrādājusi uzturu, kas mazināšot risku saslimt ar izplatītākām nāvējošām slimībām un vienlaikus pabarot 10 miljardus cilvēku tā, lai Zemei netiktu nodarīts katastrofāls posts.

Kā vēsta birtu sabiedriskais medijs BBC, kopumā 37 zinātnieki, kuri apvienojušies ANO EAT-Lancet forumā, brīdina, ka cilvēku skaits pasaulē 2050.gadā sasniegs 10 miljardus, kas ar cilvēces esošiem ēšanas paradumiem mūsu planētai būšot nepanesama nasta.

Pirmais, ko iesaka zinātnieki ir pārskatīt sarkanās gaļas ēšanas apjomu. Ja lietojat to uzturā, tad ir ieteicams nedarīt to katru dienu, bet samazināt sarkano gaļu līdz apjomam, kas līdzvērtīgs vienam gaļas burgerim nedēļā vai vienam lielam steikam mēnesī.

Otrais solis ir katru dienu ēst riekstus un pākšaugus, bet trešais – būtiski palielināt augļu un dārzeņu apjumu uzturā. Uz šķīvja katrā ēdienreizē pusei no ēdamā būtu jābūt dārzeņiem un augļiem. Runājot par dārzeņiem, tiem ir jābūt daudzveidīgākiem par Latvijā tik iecienītiem kartupeļiem.

EAT-Lancet uztura speciālisti arī atgādina, ka šāds regulārs uzturs būtiski samazinātu iespēju mirt no sirds un asinsvadu slimībām, sirdstriekas un vairākiem vēža veidiem, kas tā saucamajā «attīstītajā pasaulē» ir izplatītākie priekšlaicīgas nāves cēloņi.

Saistītie raksti

6 KOMENTĀRI

  1. Pēdējais laiks darīt kaut ko, lai risinātu samilztošās vides un sabiedrības veselības problēmas, kas saistās ar pārmērīgu gaļas patēriņu.

  2. Ne velti “standarta amerikāņu diētas”, ko arī esam sākuši piekopt (pārstrādāta gaļa, piena produkti un baltmaize), saīsinājums ir SAD. Laiks mosties un neapēst zemi sev zem kājām.

  3. Sajūta ka no pirksta izzīsts savārstījums, jo nav nekā, kas apstiprina rakstīto, nav norādes uz pētījumu, uz oriģinālrakstu. Tad jau sanāk, ja es uzrakstītu, ka: Pētnieki no No Vegan ir atklājuši, ka gaļas ēšana uzlabo vispārējo fizisko veselību, uzturā jālieto, pēc zinātnieku noskaidrotā, sarkanā gaļa katru otro dienu, bet baltā gaļa tajā dienā kad nelieto sarkano, jāpalielina piena produktu lietošana uzturā, kas uzlabo kaulu un zobu veselību. Es tā ilgi varu fantazēt…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas