Zinātnieki par 95% pārliecināti, ka globālā sasilšana turpinās un to izraisījis cilvēks

Protestētāji Oslo, kur sabiedrība iepazīstināta ar ziņojumu, pieprasa starptautisko sabiedrību mest pie malas apspriešanos un nekavējoties sākt rīkoties, lai apturētu planētas sasilšanu.

Starptautiska respektētu zinātnieku grupa 27.septembrī pavēstījusi, ka guvusi pārliecību par cilvēces graujošo lomu klimata pārmaiņās, un prognozējusi, ka globālo sasilšanu izraisošo gāzu ietekme varētu saglabāties gadsimtiem ilgi.

ANO Starptautiskā Klimata pārmaiņu paneļorganizācija tās izstrādātā ziņojumā secinājusi, ka pašlaik novērojamā vidējās gaisa temperatūras samazināšanās ir vien īss atslābuma posms dominējošā dabas procesā, kas ir pakāpenisks temperatūras pieaugums pasaulē.

Pētnieki paredz, ka ar laiku, Zemes atmosfērā uzkrājoties siltumnīcefekta gāzēm, Arktikā vasarās nebūs ledus, dažādas pasaules vietas skars karstuma un ilgstoša sausuma periodi, kā arī plūdi un piekrastes teritoriju pārpurvošanās.

Kā vēsta Reuters, daudzu pasaules valstu līderi mudinājuši starptautiskā līmenī vienoties par oglekļa dioksīda un citu gāzu emisiju samazināšanu līdz ziņojumā ieteiktajam līmenim, jo, pēc šo pētnieku domām, varbūtība, ka vidējās temperatūras kāpumu pēdējos 60 gados ir izraisījis cilvēks, ir 95%.

Jāmin, gan, ka šobrīd paredzamās temperatūras kāpuma aplēses ir aptuvenas – līdz 21.gadsimta beigām Zeme uzsilšot par 0,3 līdz 4,8 grādiem pēc Celsija.

Ref: 111.111.103.390

Iepriekšējais rakstsLatvijā atzīmē Sirds dienu
Nākamais rakstsOlimpiskā diena bildēs

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas