Zolitūdes glābšanas darbos iesaistītajiem joprojām nav samaksāts

Kad 70 stundas līdz spēku izsīkumam bija jāvirza celtņa strēle virs sabrukušā lielveikala Maxima drupām, viņi bija vajadzīgi. Tagad, kad jāsamaksā par celtņu īri un darbu – vairs ne. Neviens no privātajiem uzņēmumiem, kas Zolitūdes traģēdijas naktī devās palīgā ar savu tehniku un cilvēkiem, joprojām nav saņēmis samaksu par padarīto.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā uzskata, ka nauda jāmeklē Rīgas domei. Savukārt domes izpilddirektors kategoriski iebilst, apgalvojot, ka maksāt viņam neļauj likums, informē Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls.

Visspēcīgākie celtņi Latvijā ir uzņēmumam Arsava. Tieši viņi traģēdijas naktī atsaucās palīdzības aicinājumam un dažu stundu laikā Priedaines ielā ieradās trīs celtņi un 14 darbinieki. Lai smagie krāni piebrauktu, pat tika nozāģēti koki.

Ugunsdzēsēji un policisti mainījās. Šie vīri uz vietas strādāja trīs diennaktis. Nebija, kas viņus nomainītu. Gulēja turpat celtņu kabīnēs. Strādāja atkal. Par šīm trim diennaktīm tāme bez PVN ir 63 000 latu. Rēķins nav apmaksāts. «Neviens nezina, kas maksās. «Futbolē» mūs uz VUGD, tie pie domes, dome saka – nemaksāsim,» situāciju īsumā raksturo uzņēmuma Arsava valdes loceklis Artūrs Maslovs.

Ugunsdzēsēji saka – Rīgas dome viņiem atsūtīja privāto uzņēmēju tāmes, un viņi tās ir apstiprinājuši. Jo tiešām tikai viņi kā darbu vadītāji varēja zināt, kurš un cik iesaistījās. «Notikumu vietā bija vienošanās – mēs sedzam šo, bet Rīgas dome – šo,» skaidro VUGD pārstāvis Ivars Nakurts.

Savukārt Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs saka, ka «es neesmu tas, kurš pieņem lēmumu maksāt vai nemaksāt».

Domes pārstāvji uzsver, ka pēc valstī esošajiem noteikumiem vienošanās ar piesaistītajiem uzņēmējiem jāslēdz darba organizētājiem. Un tieši viņi arī pēcāk no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem var lūgt kompensēt radušos izdevumus. «Tas ir jākompensē no valsts pamatbudžeta līdzekļiem,» norāda Radzevičs.

Dome nekādas tāmes neapkopos un naudu nevienam nelūgs. Tas esot jādara Iekšlietu ministrijai un domes vadība ministram sūtīšot vēstuli. Kamēr notiek šis «vēstuļu futbols», uzņēmums Arsava nevar pabeigt gada pārskatu par pagājušo gadu. Un joprojām nav prēmējuši tos, kas Zolitūdē strādāja trīs diennaktis pēc kārtas. «Tāds absurds – visiem prēmijas, mums nekas,» saka Maslovs.

Darbs Zolitūdē Arsavas vīriem bija smags arī emocionāli. Zem lielveikala drupām, ko viņu vadītie celtņi cēla nost, gulēja viņu kolēģis. Viņš bija devies iepirkties. Diemžēl dzīvu viņu neizdevās atrast.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala Maxima jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Bojā gājušo vidū ir trīs glābēji.

102.000.102.6720

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas