Zooloģiskais dārzs vēlas izveidot jaunu Vides izglītības centru

SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir sagatavojis projektu jauna Vides izglītības centra (VIC) izveidei, piesaistot Kohēzijas fonda līdzekļus. Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, 20.aprīlī, atbalstīja šī projekta īstenošanu.

Jauno VIC plānots izveidot no 2017.gada līdz 2021. gadam. Tiek  lēsts, ka projekta kopējās izmaksas varētu sasniegt 1,55 miljonus eiro. No Kohēzijas fonda plānots iegūt 1 036 450 eiro, Rīgas pašvaldības līdzfinansējums būtu 480 225 eiro, bet pats zoodārzs ieguldītu 33 325 eiro.

«VIC būs pašā zoodārza centrā – vietā, kur atrodas 1920.gadā būvētā pērtiķu mītne, kas vairs netiek izmantota, jo neatbilst mūsdienu prasībām. Šeit plānots izveidot daudzfunkcionālu ēku ar daļēji transformējamām sienām, kas nodrošinātu efektīvu telpu izmantošanu dažāda rakstura vides izglītības pasākumiem. Būvei būtu nemainīgā daļa, kur atrastos darbinieku, tehniskās un sanitārās telpas, un mainīgā daļa ar četrām nodarbību telpām un mobilu izstāžu zāli, kurā iecerēts integrēt arī kontaktdzīvnieku mītnes,» komentē RD parstāvji.

RD norāda, ka Zooloģiskā dārza piedāvātās vides izglītības programmas ir ļoti pieprasītas, un patlaban lietotā mācību klase nespēj apmierināt visus interesentus, kā arī tā nav pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo atrodas pagrabstāvā.

Ref:224.000.225.964

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas