Z/S īpašnieks izvairās no nodokļu nomaksas teju 90 tūkstošu eiro apmērā

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi kādas zemnieku saimniecības īpašnieku par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 89 751 eiro apmērā, informē Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūra.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, veicot zemnieku saimniecības saimniecisko darbību, tās īpašnieks sniedzis nodokļu administrācijai paredzētās deklarācijas, pārskatus un ziņojumus.

Jāatzīmē, ka tomēr apsūdzētā persona neveica saņemtā un aprēķinātā pievienotās vērtības nodokļa nomaksu, aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu nomaksu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu un uzņēmējdarbības riska valsts nodevas nomaksu.

Laikā, kad zemnieku saimniecībai bija jāveic nodokļu nomaksas valsts budžetā un zemnieku saimniecības norēķinu kontā bija finanšu līdzekļi, tās īpašnieks izvairījās no nodokļu nomaksas, sistemātiski veica skaidras naudas izņemšanu no bankomāta un konta bankā, izņemot skaidru naudu kopsummā 465 180 00 eiro apmērā, ar kuru rīkojās pēc saviem ieskatiem, skaidro prokuratūra.

Noziedzīgās darbības īstenotas laika periodā no 2016.gada aprīļa līdz pērnā gada augustam, ziņo prokuratūra.

Minētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 218.panta otrās daļas.

218.panta – Izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas otrajā daļā teikts:

Par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Bauskas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Ref: 225.000.103.649

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas