Zukuls: Aizvien mazāk Krievijas un Baltkrievijas kravas automašīnu mēģina iebraukt Latvijā

Kopš lieguma Krievijas un Baltkrievijas kravu pārvadātājiem šķērsot Eiropas Savienības robežu, aizvien mazāk šo valstu kravas automašīnu mēģina iebraukt Latvijā, otrdien, 12.aprīlī, intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

Viņš norādīja, ka pirmajā dienā, kad sankcijas stājās spēkā, Muitas pārvaldes darbinieki liedza Latvijā iebraukt 152 kravas automašīnām ar Krievijas un Baltkrievijas numura zīmēm, nākamajā dienā šādu gadījumu skaits samazinājās līdz dažiem desmitiem, bet pirmdien, 11.aprīlī, tikai trīs šādi transportlīdzekļi mēģināja šķērsot Latvijas–Krievijas vai Latvijas–Baltkrievijas robežu.

Tāpat Zukuls norādīja, ka ir konstatēti arī gadījumi, kad pārvadātāji no Latvijas ved preces, kuras liegts eksportēt vai ievest Latvijā.

«Esam gan pagriezuši atpakaļ, gan neļāvuši izbraukt. Vairāki desmiti šādu gadījumu ir bijuši,» viņš sacīja, piebilstot, ka pirmajā nedēļā pēc sankciju stāšanās spēkā šādu gadījumu skaits bija apmēram 30.

Jau vēstīts, ka, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, kopš sestdienas, 9.aprīļa, Krievijas un Baltkrievijas kravu pārvadātājiem liegts šķērsot ES robežu, kā arī liegts Krievijas karoga kuģiem piekļūt ostām. ES sankcijās gan ir paredzēti atsevišķi izņēmuma gadījumi, kad kravas automašīnas drīkst šķērsot ES robežu.

Papildu tam sankcijas paredz importa ierobežojumus dažām precēm, ko eksportē Krievija vai kuru izcelsme ir Krievijā, tostarp oglēm un citiem cietajiem fosilajiem kurināmajiem. 

Ierobežojumu pieņemti piektajā sankciju pakotnē, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas