Žurnālista Hašogi līgava iesūdz tiesā Saūda Arābijas kroņprinci

Hatice Cengiza

Turcijā noslepkavotā saūdu žurnālista Džamala Hašogi līgava vērsusies tiesā pret Saūda Arābijas kroņprinci Muhamendu bin Salmanu, vainojot viņu žurnālista slepkavības pasūtīšanā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Žurnālista dzīve tika vardarbīgi pārtraukta 2018.gadā Turcijā, kad Saūda Arābijas konsulātā Stambulā viņu nogalināja grupa Saūda Arābijas drošībnieku. Pret Saūda Arābijas kroņprinci Muhamendu bin Salmanu vairākkārt vērsti pārmetumi, ka viņš pasūtījis Hašogi nonāvēšanu, taču viņš noliedzis, ka būtu to darījis.

Lasiet arī: Turcija žurnālista Hašogi slepkavībā apsūdz 20 personas

Hašogi bija pazīstams kā žurnālists, kurš pauda kritisku skatījumu par Saūda Arābijas valdību. Viņš dzīvoja trimdā ASV, kur atradās pēc paša izvēles, un rakstīja ASV laikrakstam Washington Post.

Otrdien, 20.oktobrī, viņa līgava, Turcijas pilsone Hatice Cengiza (Hatice Cengiz) un Hašogi izveidotā cilvēktiesību organizācija Demokrātiju Arābu pasaulei tūlīt vērsās tiesā Vašingtonas pilsētā ar civilsūdzību pret Muhamendu bin Salmanu un vairāk nekā divdesmit citām personām. Tajā prasīts atlīdzināt Cengizai nodarītu kaitējumu un zaudējumus, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas